Niesamowity wyczyn Lewandowskiego. To pierwszy taki przypadek od 59 lat

PAP / EPA/JUANJO MARTIN / Robert Lewandowski celebruje zwycięstwo z Realem

Robert Lewandowski był jednym z bohaterów meczu FC Barcelony z Realem Madryt (4:0). Polak zdobył dwie bramki w krótkim odstępie czasu i tym samym zapisał się w historii El Clasico.

W tym artykule dowiesz się o:

Do przerwy kibice w Madrycie nie oglądali bramek, ale w drugiej połowie do akcji wkroczył Robert Lewandowski. Napastnik strzelił dwa gole, a oba trafienia dzieliło zaledwie 141 sekund. To najszybciej zdobyte dwie bramki przez jednego zawodnika w El Clasico od 59 lat.

W 1965 roku dwukrotnie w przeciągu niespełna dwóch minut na listę strzelców wpisał się Josep Maria Fuste. Na tym jednak nie koniec wyjątkowych dokonań kapitana reprezentacji Polski.

Zawodnik FC Barcelony został trzecim najstarszym piłkarzem, który zdobył dublet w rywalizacji Dumy Katalonii z Realem Madryt. Drugi w tej klasyfikacji jest Alfredo Di Stefano (36 lat i 88 dni), a pierwszy Ferenc Puskas (36 lat i 257 dni).

Lewandowski zdobył w tym sezonie La Ligi już 14 bramek i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Barcelona z kolei ma już sześć punktów przewagi nad Realem Madryt.

To już drugi wymagający test, który koncertowo zdali podopieczni Hansiego Flicka. Wcześniej pokonali Bayern Monachium 4:1 w spotkaniu Ligi Mistrzów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty