Ligue 1: Zwycięstwa Lille OSC i Toulouse FC

Czwartkowe zaległe spotkania 11. kolejki Ligue 1 na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Niespodzianek nie było, Lille OSC pewnie pokonało niżej notowane AS Saint Etienne, a Tuluza ograła FC Sochaux po dwóch golach Andre-Pierre'a Gignaca.

Piotr Robaczyński

Na Stadium Lille Metropole fani oglądali wyrównane spotkanie, ale ostatecznie zasłużone zwycięstwo odnieśli gospodarze. Choć piłkarze Lille nie utrzymywali się przy piłce znacznie dłużej od rywala, częściej stwarzali zagrożenie pod bramką St. Etienne i do przerwy prowadzili 1:0. W drugiej części gry dobili przeciwnika, a Jeremie Janot musiał jeszcze trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki. Trzecie zwycięstwo z rzędu pozwoliło Lille na awans do czołowej dziesiątki w tabeli Ligue 1.

Tymczasem Andre-Pierre Gignac zapewnił Tuluzie trzy punkty w konfrontacji z FC Sochaux. Najlepszy strzelec Ligue 1 z poprzedniego sezonu w bieżących rozgrywkach nie zachwyca skutecznością, ale w czwartek przypomniał o sobie i w ciągu trzech minut przechylił szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu. Dla podopiecznych Alaina Casanovy był to ważny sukces, po porażce z zamykającym tabelę zespołem Grenoble Foot udało im się zrehabilitować się przed własną publicznością.

Lille OSC - St Etienne 4:0 (1:0)
1:0 - Frau 33'
2:0 - Cabaye (k.) 58'
3:0 - Gervinho 72'
4:0 - Rami 82'

Toulouse FC - FC Sochaux 2:0 (0:0)
1:0 - Gignac 49'
2:0 - Gignac 51'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)