Ligue 1: Olympique Marsylia pokonał beniaminka, remis Auxerre

AJ Auxerre zanotowało trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa, podopieczni Jeana Fernandeza tym razem zremisowali z FC Lorient. Trzy punkty w sobotę dopisali do swojego dorobku zawodnicy Olympique Marsylia, Le Mans, RC Lens oraz Stade Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Ireneusz Jeleń tym razem nie pomógł Auxerre, zespół ten po raz trzeci z rzędu nie potrafił wywalczyć kompletu punktów. Reprezentant Polski powrócił do wyjściowej jedenastki AJA po kontuzji. Na Stade du Moustoir po przeciętnym spotkaniu przyjezdni bezbramkowo zremisowali z FC Lorient. Jeleń, podobnie jak Dariusz Dudka przebywał na boisku przez 90 minut.

Nie było niespodzianki na Stade Velodrome. Olympique Marsylia pokonał US Boulougne 2:0, jest to najmniejszy możliwy wymiar kary. Podopieczni Didiera Deschampsa od początku zepchnęli przeciwnika do defensywy i osiągnęli wyraźną przewagę. Wykorzystali jednak tylko dwie z wielu dogodnych okazji do zdobycia goli, na listę strzelców wpisali się Gabriel Heinze oraz Taye Taiwo.

Nie zawiedli piłkarze Rennes, po zaciętym pojedynku pokonali na wyjeździe AS Nancy 2:1. Decydującą o losach spotkania bramkę w 70. minucie zdobył Sylvain Marveaux, cztery minuty po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał piłkarz Nancy Damian Macaluso. W obozie Nancy nie ma powodów do optymizmu, drużyna ta przegrała cztery z ostatnich pięciu meczów i oddala się od czołowej dziesiątki w tabeli Ligue 1.

Udany debiut zaliczył nowy trener Le Mans Arnaud Comier. Jego podopieczni szczęśliwie wywalczyli trzy punkty w konfrontacji z faworyzowanym Valenciennes. Od 33. minuty na Stade Omnisports Léon-Bollée utrzymywał się remis 1:1. Przez całą drugą połowę gospodarze grali w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Modibo Maiga) i wydawało się, że przewaga gości przełoży się na rezultat. Tymczasem niespodziewanie w doliczonym czasie gry zwycięstwo Le Mans zapewnił Anthony Le Tallec. Jego zespół wygrał pierwszy mecz od początku października.