Premier League: Męczarnie Chelsea zakończone zwycięstwem

W poniedziałek oczy angielskich kibiców były skierowane przede wszystkim na stadion Stamford Bridge, gdzie liderująca Chelsea podejmowała Fulham. The Blues zwyciężyli 2:1, jednak sukces przyszedł im z ogromnym trudem. Dość powiedzieć, że Cottagers zaczęli tracić gole dopiero w 73. minucie.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Roy'a Hodgsona trafili do siatki już w 4. minucie za sprawą Zoltana Gery. Taki obrót sprawy znacznie uatrakcyjnił widowisko. Gospodarze ruszyli do zdecydowanej ofensywy, ale dość długo bili głową w mur. Większe zagrożenie zaczęli stwarzać dopiero w drugiej połowie. Wyrównanie padło w 73. minucie po strzale Didiera Drogby, a kilka chwil później było już 2:1 dla ekipy Carlo Ancelottiego. Autorem tego trafienia był... Chris Smalling, który pokonał własnego bramkarza.

Najwięcej goli padło w pojedynku Blackburn Rovers z Sunderlandem. Czarne Koty dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale ostatecznie wywalczyły tylko jedno oczko.

Wyjazdowe zwycięstwa odnotowały Birmingham City oraz Manchester City. Nie są to jednak wyniki zaskakujące, wszak sobotni rywale obu drużyn - odpowiednio Stoke City i Wolverhampton Wanderers - są niżej notowani i nie zdobywali w ostatnim czasie zbyt wielu punktów.

W pozostałych spotkaniach domowe wygrane odniosły Tottenham Hotspur oraz Everton. Koguty dość łatwo pokonały broniący się przed spadkiem West Ham United, natomiast The Toffies uporali się z Burnley. Ekipa Davida Moyesa miała jednak spore kłopoty i przełamała defensywę przeciwnika dopiero w 83. minucie.

Na wtorek zaplanowano dwie kolejne potyczki w ramach 20. kolejki. Bolton Wanderers podejmie Hull City, a Aston Villa zmierzy się z Liverpoolem. Z tego drugiego meczu portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację LIVE.