Liga grecka: Problemy Zieńczuka, Wisio coraz bliżej powrotu na boisko

W sobotę i niedzielę odbyły się mecze 17. kolejki ligi greckiej. Polacy występujący w Helladzie w weekend nie byli wiodącymi postaciami w swoich zespołach, o ile mieli szansę w ogóle pokazać swoje umiejętności na murawie.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor nie znalazł się w kadrze meczowej na wyjazdowy pojedynek z AEK-iem Ateny, gdyż musi pauzować z powodu czerwonej kartki, którą ujrzał w poprzedniej kolejce. Jego klub w niedzielę zremisował na boisku rywala w stosunku 3:3.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - reprezentant Polski znalazł się w kadrze na mecz przed własną publicznością z PAE Atromitos Ateny (3:3), ale w niedzielę nie wybiegł on na murawę.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - były bramkarz Spartaka Moskwa nie znalazł się w kadrze na derbowy pojedynek z Arisem (2:4). Polski golkiper ostatnio skarżył się na problemy z nogą, ale greckie media podały, że wznowił on już treningi. Jednak nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Kowalewskiego w Iraklisie. Nie jest tajemnicą, iż działacze zalegają mu z wypłatą należnych pieniędzy. W związku z tym nasz rodak może wkrótce rozwiązać kontrakt z winy klubu. Władze zespołu z Salonik liczą się z odejściem Polaka. Mówi się już, że między słupkami mógłby go zastąpić Srđan Blažić z Levadiakosu.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz nie znalazł się kadrze swojej drużyny na wyjazdowe spotkanie z Olympiakosem Pireus. Media w Helladzie podały, iż musiał on "odpokutować" żółte kartki, które otrzymał w poprzednich kolejkach. Jego klub w pojedynku z mistrzem kraju poniósł porażkę w stosunku 1:2.

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Asterasem Tripolis. Napastnik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 68. minucie, kiedy to zastąpił Iliasa Ioannou. Jednak po wejściu na boisku niczym specjalnym się nie wyróżnił. Jego klub przegrał w stosunku 0:1

Łukasz Sosin (AO Kavala) - polski napastnik zaliczył całe spotkanie przeciwko Asterasowi Tripolis (0:1). Jednak w czasie meczu nie miał klarownych okazji do zdobycia bramki.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Levadiakosem. Były defensor GKS-u Katowice nie pojawił się w wyjściowym składzie gości. Wybiegł on na murawę w 63. minucie, kiedy to zastąpił na prawym skrzydle słabo spisującego się Athanasiosa Papazoglou. Przyjezdni na boisku rywala odnieśli zwycięstwo 2:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor wznowił w bieżącym tygodniu zajęcia po groźnej kontuzji kolana. Jednak jak na razie nasz rodak w czasie treningów biega. Za miesiąc obrońca być może będzie już ćwiczył z pełnym obciążeniem. Nie znalazł się on więc w kadrze na mecz przed własną publicznością z Panioniosem Ateny. W pojedynku tym padł bezbramkowy remis.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - zespół Polaka zmierzył się u siebie z Panathinaikosem Ateny. Jednak były pomocnik Wisły Kraków nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gospodarzy, gdyż na piątkowym treningu skarżył się na problemy z mięśniem przywodziciela lewej nogi. Skoda uległa przed własną publicznością rywalom ze stolicy w stosunku 1:2.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - jego klub zmierzył się u siebie z AE Larissa (2:1). Polak zagrał w całym meczu. W 60. minucie goście przeprowadzili groźną akcję. Romeu podał do Gastóna Casasa, lecz ten naciskany przez Żewłakowa oddał strzał, z którym golkiper mistrza kraju nie miał problemów. W 78. minucie nasz rodak nie zdołał upilnować Argentyńczyka. Jednak i tym razem uderzenie zawodnika z Ameryki Południowej pozostawiło wiele do życzenia. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki miejscowych.