Lech Poznań pozna przeciwnika. Pożegnalny mecz Polaka?

Instagram / FK Crvena zvezda / Piłkarze Crvenej Zvezdy w rundzie jesiennej w 2025 roku
Instagram / FK Crvena zvezda / Piłkarze Crvenej Zvezdy w rundzie jesiennej w 2025 roku

Eliminacje Ligi Mistrzów będą w środę na półmetku. Lech Poznań ma awans praktycznie w kieszeni, a we wtorek pozna następnego przeciwnika. O kolejną rundę grają kluby Jakuba Piotrowskiego, Bartłomieja Drągowskiego czy Bena Ledermana.

Trwające dwumecze wyłonią nie tylko 15 z 20 uczestników trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, ale również kluby pewne gry w fazie ligowej jednego z europejskich pucharów. We wszystkich rywalizacjach najbliżej do awansu ma Lech Poznań, który w środę dokończy dwumecz z islandzkim Breidablikiem. Przewaga 7:1 sprawia, że tylko niepowtarzalna katastrofa wyeliminuje Lecha.

We wtorek będzie jasne, z kim Kolejorz zagra w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dużo wskazuje, że będzie to FK Crvena zvezda. W zasadzie od dnia losowania, a dodatkowo Zvezda przystąpi do domowego rewanżu z Lincoln Red Imps z przewagą 1:0. Na Stadionie Rajko Miticia ponownie będzie grać w jedenastu, czego nie robił, z powodu czerwonej kartki, przez większą część spotkania na Gibraltarze.

Pod nieobecność Lecha, w Polsce dojdzie do rewanżu Dynama Kijów z maltańskimi Hamrun Spartans. Pojedynek w Lublinie wygląda na formalność dla Dynama, ponieważ przystąpi do niego z zaliczką 3:0. Będzie to zarazem ostatnie przetarcie po okresie przygotowań, a przed rozpoczęciem sezonu w lidze ukraińskiej.

ZOBACZ WIDEO: Absurdalna sytuacja w amatorskiej lidze. Najbardziej groteskowe pudło roku

Dużo wskazuje na to, że Jakub Piotrowski zagra ostatni mecz dla Ludogorca Razgrad. Polak występuje w bułgarskim klubie od 2022 roku, a kolejnym jego przystankiem ma być Udinese Calcio. Będzie to pierwsza drużyna reprezentanta Polski z jednej z pięciu najmocniejszych lig w Europie. Na razie może pomóc Ludogorcowi zapewnić jesień w fazie ligowej jednego z pucharów. Pierwsza, wyjazdowa potyczka z chorwacką HNK Rijeką zakończyła się remisem 0:0.

Spośród dwóch polskich bramkarzy bliżej do awansu Mateuszowi Kochalskiemu niż Bartłomiejowi Drągowskiemu. Karabach Agdam wrócił z dalekiej wyprawy do Irlandii z przewagą 3:0 nad Shelbourne FC. Na Wyspach Brytyjskich gościł także Panathinaikos, ale że skończyło się porażką 0:2 z Rangers FC, to nie pozostało nic innego niż gonić na Stadionie Apostolosa Nikolaidisa. Graczem Panathinaikosu jest również Karol Świderski.

W rywalizacji są także kluby pomocników z Polski. Ben Lederman i spółka z Maccabi Tel Awiw zagrają w Serbii z Pafos FC po remisie 1:1 na Cyprze. FC Kopenhaga, której zawodnikiem jest Dominik Sarapata, ma przewagę 2:0 przed wyjazdowym spotkaniem z kosowską Dritą Gnjilane.

II runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Kajrat Ałmaty - Kuopion Palloseura / wt. 29.07.2025 godz. 17:00

Pierwszy mecz: 0:2.

Dynamo Kijów - Hamrun Spartans / wt. 29.07.2025 godz. 20:00

Pierwszy mecz: 3:0.

Drita Gnjilane - FC Kopenhaga / wt. 29.07.2025 godz. 20:00

Pierwszy mecz: 0:2.

FK Crvena zvezda - Lincoln Red Imps / wt. 29.07.2025 godz. 21:00

Pierwszy mecz: 1:0.

HSK Zrinjski Mostar - Slovan Bratysława / wt. 29.07.2025 godz. 21:00

Pierwszy mecz: 0:4.

Karabach Agdam - Shelbourne FC / śr. 30.07.2025 godz. 18:00

Pierwszy mecz: 3:0.

Malmoe FF - RFS Ryga / śr. 30.07.2025 godz. 19:00

Pierwszy mecz: 4:1.

Ludogorec Razgrad - HNK Rijeka / śr. 30.07.2025 godz. 19:30

Pierwszy mecz: 0:0.

FCSB - Skendija Tetowo / śr. 30.07.2025 godz. 19:30

Pierwszy mecz: 0:1.

Maccabi Tel Awiw - Pafos FC / śr. 30.07.2025 godz. 20:00

Pierwszy mecz: 1:1.

Ferencvarosi TC - FC Noah / śr. 30.07.2025 godz. 20:00

Pierwszy mecz: 2:1.

Panathinaikos - Rangers FC / śr. 30.07.2025 godz. 20:00

Pierwszy mecz: 0:2.

Breidablik - Lech Poznań / śr. 30.07.2025 godz. 20:30

Pierwszy mecz: 1:7.

Red Bull Salzburg - SK Brann Bergen / śr. 30.07.2025 godz. 20:45

Pierwszy mecz: 4:1.

Servette Genewa - Viktoria Pilzno / śr. 30.07.2025 godz. 21:00

Pierwszy mecz: 1:0.

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści