Copa del Rey: Mallorca i Atletico przechodzą rzutem na taśmę

Atletico Madryt dość niespodziewanie odrobiło pokaźną stratę i trafieniem na sześć minut przed końcem zapewniło sobie awans do ćwierćfinałów kosztem drugoligowego Recreativo Huelva. Z kolei w Mallorce wydawało się, że sędzia zarządzi dogrywkę, ale bramka w ostatnich sekundach dała Balearczykom przewagę w dwumeczu nad Rayo Vallecano. Tym samym znamy już wszystkie pary kolejnej rundy Copa del Rey.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po pierwszej połowie Mallorca przegrywała z Vallecano 0:1, jednak po raz kolejny Balearczycy wykorzystali atut własnego boiska i ostatecznie pokonali drugoligowców. Po przerwie szybko straty z pierwszego meczu odrobił Victor i wydawało się, że będziemy mieć pierwszą dogrywkę w 1/8 finału Copa del Rey. W doliczonym czasie gry Mario Suarez dobił jednak piłkarzy Rayo i ustalił wynik meczu. Była to 10. wygrana Mallorki w 10. spotkaniu na ONO Estadi w tym sezonie.

Znacznie większą przewagę musiało odrobić Atletico Madryt, które tydzień temu poległo z Recreativo Huelva 0:3. Straty zostały zniwelowane już w pierwszej połowie, a kiedy w drugiej części gry Sergio Aguero strzelił swojego drugiego gola, wydawało się, że drugoligowcy mogą już zapomnieć o awansie. Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie - Recre trafiło, a po chwili Paulo Assuncao z ekipy gospodarzy wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Los Rojiblancos uratował jednak Simao Sabrosa, który podobnie jak Aguero, zaliczył dublet.

Real Mallorca - Rayo Vallecano 3:1 (0:1)
0:1 - Piti 45'
1:1 - Victor 50'
2:1 - Victor 60'
3:1 - Suarez 90'

pierwszy mecz: 1:2
awans: Mallorca

Atletico Madryt - Recreativo Huelva 5:1 (3:0)