Puchar Narodów Afryki: Słonie w ćwierćfinale

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pewnie pokonała Ghanę i już teraz zakwalifikowała się do ćwierćfinały Pucharu Narodów Afryki. Dla popularnych Słoni był to ostatni mecz w ramach fazy grupowej.

Adam Kiołbasa

WKS od początku było zespołem lepszym i chociaż początkowo nie było skuteczne, to w 23. minucie po znakomitej akcji do pustej bramki futbolówkę wpakował Gervinho. Chociaż Czarne Gwiazdy starały się odpowiedzieć, to przed przerwą wynik już nie uległ zmianie.

Kiedy w 56. czerwoną kartkę zobaczył Emmanuel Eboue to wydawało się, że Ghana musi co najmniej zremisować. Brak pomysłu Czarnych Gwiazd na grę spowodował jednak, że w 66. Tiene po znakomitym uderzeniu z rzutu wolnego podwyższył na 2:0, a w końcówce na 3:0 podwyższył Didier Drogba. Ostatnie słowo należało do Gyana, który z rzutu karnego zdobył dla swojej drużyny honorowego gola.

Zatem Wybrzeże Kości Słoniowej już teraz zakwalifikowało się do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki, a Ghana będzie musiał pokonać Burkina Faso, aby wywalczyć promocję. Przypomnijmy, że Togo wycofało się z turnieju.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Ghana 3:1 (1:0)
1:0 - Gervinho 23'
2:0 - Tiene 66'
3:0 - Drogba 90'
3:1 - Gyan 90+2'
Czerwona kartka: Eboue /56'/ (WKS).