Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Kosowskiego oraz Janoty

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) oraz Michał Janota (Excelsior Rotterdam). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 17 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Kamil Kosowski zdobył gola w meczu z Ermís Aradíppou 1:0 (1:0). Kosowski umieścił piłkę w siatce uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez byłego piłkarza Wisły Kraków Jeana Paulistę. Cała sytuacja miała miejsce w 7. minucie meczu. Kosowski rozegrał pełne 90 minut, Marcin Żewłakow pojawił się na boisku w 66. minucie, zmieniając Mário Breškę, a Adrian Sikora nie znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy.

Michał Janota zdobył bramkę w spotkaniu przeciwko Haarlem 3:0 (2:0). Polak wbiegł na boisko w 46. minucie, kiedy to plac gry opuścił Adnan Alisic. Dla Janoty, który wpisał się na listę strzelców w 72. minucie meczu był to siódmy gol w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Hull City (4:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu Pucharu Anglii z Stoke (1:3)

Championship
Grzegorz Rasiak (Reading) - do 83. minuty w meczu Pucharu Anglii z Burnley (1:0)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu Pucharu Anglii z Ipswich Town (2:1)
Wojciech Szczęsny (Brentford) - 90 minut w meczu ligowym z Norwich City (0:1)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - do 70. minuty w meczu ligowym z Millwall (0:1)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - pauzował za czerwoną kartkę w meczu ligowym z Torquay (3:2)

Belgia

Dawid Janczyk (Germinal Beerschot) - nie został zgłoszony do rozgrywek, co uniemożliwiło mu występ w meczu ligowym z KV Kortrijk (0:3)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Ermis Aradíppou (1:0)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - od 66. minuty w meczu ligowym z Ermis Aradíppou (1:0)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Ermis Aradíppou (1:0)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Anorthosis Famagusta (3:1)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - do 66. minuty w meczu Pucharu Francji z Colmar (0:0 k. 9:10)

Championnat de France National
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Pacy-sur-Eure (4:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z AO Kavala (2:0)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z Iraklisem Saloniki (2:1)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z Panthrakikosem (1:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Olympiakosem Pireus (1:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od. 90 minuty w meczu ligowym z PAS Ioannina (3:1)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - rezerwowy w meczu ligowym z PAOK Saloniki (0:1)
Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - od 60. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Atromitosem (0:2)
Łukasz Sosin (AO Kavala) - do 60. minuty w meczu ligowym z Atromitosem (0:2)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Malagą (2:0)

Holandia

Eredivisie

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - nie zagrał w meczu ligowym z PSV (0:3)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - od 46. minuty i bramka w meczu ligowym z Haarlem (3:0)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 90. minuty w meczu ligowym z HSV (1:0)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (0:0)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (0:0)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z TSG Hoffenheim (3:0)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z 1. FSV Mainz (0:1)
Adam Matuszczyk (1. FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (3:2)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - rezerwowy w meczu ligowym z St. Pauli (0:1)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu pucharowym z Uniao Leiria (4:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z St. Johnstone (4:1)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z St. Johnstone (4:1)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Glasgow Rangers (1:1)