Copa del Rey: Półfinały dla Sevilli i Racingu

Pewne zwycięstwo w pierwszym spotkaniu Sevilli zapewniło jej awans do półfinałów Copa del Rey. Andaluzyjczycy przegrali u siebie 0:1, jednak zaliczka na boisku rywala pozwoliła awansować graczom Manolo Jimeneza. Z kolei w innej środowej potyczce Racing Santander ponownie wygrał z Osasuną Pampeluną. Kantabryjczycy strzelili aż trzy bramki na boisku Reyno de Navarra.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Sevilla pewnie wygrała na wyjeździe z Deportivo La Coruna 3:0. Ekipa z Galicji nie potrafiła odrobić strat i tylko raz trafiła do siatki rywali. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Rodolfo Bodipo. Ekipę z Galicji stać było jednak tylko na jedno trafienie i pożegnali się z tegorocznym Copa del Rey.

W drugim środowym spotkaniu zwycięstwa potrzebowali zawodnicy Osasuny Pampeluna. Zespół z Nawarry od początku nie radził sobie z Racingiem Santander. Od 22 minuty goście prowadzili już 2:0 i mogli być pewni awansu do kolejnej rundy. Dodatkowo bramkę na sam koniec zaliczył Sergio Canales, który niedługo ma podpisać kontrakt z Realem Madryt.

Osasuna Pampeluna - Racing Santander 0:3 (0:2)
0:1 - Xisco 6'
0:2 - Henrique 23'
0:3 - Canales 80'

Pierwszy mecz: 1:2
Awans: Racing Santander

Sevilla - Deportivo La Coruna 0:1 (0:1)
0:1 - Bodipo 44'