Remis Nafciarzy w Łowiczu

Wisła Płock bezbramkowo zremisowała w meczu sparingowym z II-ligowym Pelikanem Łowicz. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, ale bliżsi zdobycia bramki byli łowiczanie. W zespole Nafciarzy tego dnia nie wystąpił żaden testowany zawodnik. Za to trener biało-zielonych znów przyglądał się kilku graczom.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Mecz rozpoczął się od falstartu organizatorów, którzy nie odśnieżyli na czas murawy boiska. Pojedynek rozpoczął się przez to z 15-minutowym opóźnieniem. Być może byłoby gorzej, gdyby prezes Pelikana Łowicz, Jolanta Papuga nie wzięła spraw w swoje ręce.

Początek meczu był obiecujący. Jako pierwsi do ataku ruszyli gospodarze. Groźnie zrobiło się po dwóch akcjach zawodników, którzy niedawno zostali wypożyczeni do Łowicza z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Najpierw Krzysztof Zaremba (który jesienią bronił jeszcze barw Wisły) wykorzystał błąd Artura Melona i minął bramkarza rywali. Miał już jednak bardzo ostry kąt i sporą odległość od bramki, zdecydował się więc na dośrodkowanie, a tam piłkę wybili już dobrze ustawieni obrońcy gości. Kilka minut później groźny, ale niecelny strzał z dystansu oddawał Damian Chmiel.

Kolejne minuty to rosnąca przewaga płocczan. Swoje szanse zmarnowali kolejno Rafał Grzelak i Adam Majewski. Dobrą okazję w szczególności miał ten pierwszy, ale będąc w polu karnym nie był w stanie uderzyć celnie na bramkę Witolda Sabeli. Z minuty na minutę rosła przewaga gości. Z boiska wiało jednak nudą, gdyż nie oddawali oni strzałów i nie potrafili sobie poradzić z dobrze zorganizowaną defensywą gospodarzy.

Z kolei łowiczanie ograniczyli się do gry w obronie. Raz przeprowadzili jednak groźny kontratak, który mógł zakończyć się zdobytą przez nich bramkę. Piłkę podprowadził Krzysztof Zaremba, huknął z linii pola karnego, lot futbolówki zmienił jeszcze Artur Melon, a ta trafiła w słupek i wróciła w pole gry.

W drugiej połowie na boisku już niepodzielnie rządzili Nafciarze, ale obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Strzałów było jak na lekarstwo, a piłkarze obu zespołów nie radzili sobie z trudnymi warunkami panującymi na murawie. Ciekawiej zrobiło się jedynie dwa razy w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw rzut wolny wykonywał Damian Chmiel. Piłka nieprzyjemnie skozłowała jeszcze przed bramką Przemysława Mierzwy i golkiper Wisły z najwyższym trudem wybił ją na rzut rożny.

Pod koniec meczu umiejętności Mierzwy sprawdził jeszcze Radosław Domińczak. Młody obrońca Ptaków oddał strzał z powietrza z około 25. metrów. Piłka zmierzała w środek bramki, ale pod samą poprzeczkę. Bramkarz Nafciarzy także w tym wypadku ratował się wybiciem jej na rzut rożny.

Remis ten uznano za małą niespodziankę. Nafciarze wcześniej rozbili ligowego rywala Pelikana - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:5. Z kolei Pelikan wciąż jeszcze nie wygrał w 2010 roku. W środę podopieczni Piotra Stacha zremisowali 1:1 z Sandecją Nowy Sącz.

Pelikan Łowicz - Wisła Płock 0:0

Pelikan: Sabela (46' Jędrzejewski) - Krysiński (70' Domińczak), Brodecki (46' Gawlik), Szymura, Marcinkiewicz - Bolimowski, Gamla, Chmiel, Mordzakowski (67' Mitrowski) - Bryk (76' Kosiorek), Zaremba.

Wisła: Melon (46' Mierzwa) - Pęczak, Pacan (46' Żytko), Nadolski (46' Jarczyk), Wiśniewski, Masłowski, Juszkiewicz, Nowacki (46' Koczon), Majewski (46' Wyczałkowski), Grzelak (62' Chwastek), Burski (62' Sekulski).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!