Hop - Bęc po 20. kolejce I ligi

Widzew Łódź w derbach odniósł bardzo efektowne zwycięstwo. Dobrze spisały się także Sandecja Nowy Sącz i Wisła Płock. Znów zawiodły dwie ostatnie ekipy w tabeli. Stan murawy na kilku stadionach po raz kolejny pozostawiał wiele do życzenia. Oto przed Państwem zestawienie listy Hop - Bęc I ligi.

Artur Długosz

HOP

Sandecja Nowy Sącz: Wymarzony start po przerwie zimowej zanotował beniaminek. Konsekwencja w grze i dobra organizacja zaowocowały zwycięstwem Sandecji 4:1 nad Motorem Lublin. Dzięki trzem oczkom drużyna z Nowego Sącza przybliżyła się do czołówki, w której jeszcze może namieszać.

Widzew Łódź: Kto jest głównym faworytem do awansu do ekstraklasy? Widzew Łódź. Kto jest liderem pierwszej ligi? Widzew Łódź. Kto ma osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin? Widzew Łódź. Kto w niedzielę na boisku rywala wygrał 4:1 w derbach Łodzi? Widzew Łódź. Tyle w tym temacie.

Wisła Płock: Mocno krytykowany w rundzie jesiennej był zespół Wisły Płock. Nafciarze w przerwie zimowej nie dokonali spektakularnych transferów. Wydawało się, że pojedynek z Górnikiem Łęczna może być dla nich trudnych wyzwaniem. Zawodnicy Wisły Płock pokazali jednak, że potrafią wygrywać. Płocczanie zdobyli trzy gole, stracili jednego i pewnie pokonali Górnik Łęczna.

BEC

Outsiderzy rozgrywek: Dwie ostatnie drużyny w tabeli solidarnie przegrały swoje mecze. Stal Stalowa Wola uległa w Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowemu KSZO 0:2. Motor na własnym boisku przegrał 1:4 z Sandecją Nowy Sącz. Czy dla tych drużyn istnieje jeszcze jakaś szansa na uratowanie pierwszoligowe bytu? W tej chwili do bezpiecznego miejsca obie ekipy tracą po 11 punktów.

Murawa na niektórych stadionach: W Świnoujściu nie odbyło się spotkanie pomiędzy miejscową Flotą a MKS-em Kluczbork. Boisko nie nadawało się gry. Nawierzchnia w Ząbkach także pozostawiała wiele do życzenia. W Lublinie także nie było lepiej. Może decyzja o rozegraniu tej kolejki w terminie nie była najlepszym rozwiązaniem? A może obowiązkiem powinno być posiadanie podgrzewanej murawy? Tylko kogo byłoby na nią stać...

Dolcan Ząbki: W Ząbkach mają nowego trenera. Czy po odejściu Marcina Sasala Dolcan będzie już innym zespołem? Może się tak zdarzyć. Już w pierwszym spotkaniu po przerwie zimowej zawodnicy z Ząbek na własnym stadionie ponieśli porażkę. Czy to zapowiedź zmian, które mogę nadejść w grze ekipy z podwarszawskiej miejscowości?