Niesamowity wyczyn Sieny, Lucarelli zatrzymał Romę

AS Roma nie wykorzystała potknięcia Interu Mediolan. Po porażce Nerazzurri w Katanii, Giallorossi mogli się zbliżyć do nich na odległość czterech oczek. Mogli, ale sami stracili punkty. Wpadkę zanotował Juventus. Stara Dama w niesamowitych okolicznościach zremisowała w Turynie z ostatnią w tabeli Sieną.

W tym artykule dowiesz się o:

Wielkie strzelanie urządziły sobie włoskie zespoły. W niedzielne popołudnie na ligowych boiskach padło aż trzydzieści bramek, co jak na warunki Serie A jest wyczynem niesamowitym. Najwięcej goli zobaczyli sympatycy Genoi. Rossoblu pokonali na Luigi Ferraris Cagliari Calcio 5:3, chociaż dwukrotnie przegrywali w tej konfrontacji.

Niesamowity przebieg miało spotkanie w Turynie. Juventus po dziesięciu minutach prowadził z AC Sieną już 3:0, ale ostatecznie musiał się zadowolić tylko remisem. Ambitnie grający podopieczni Alberto Malesaniego walczyli do końca i doprowadzili do wyrównania.

W sobotę w szeregach Romy zapowiadano wielką mobilizację, bo w piątkowy wieczór na Sycylii poległ lider rozgrywek Inter, ale Giallorossi także nie wygrali swojego meczu. W Livorno padło aż sześć bramek. Punktem zwrotnym w tej konfrontacji była 42 minuta, w której David Pizarro przy stanie 3:2 dla rzymian nie wykorzystał rzutu karnego.

Coraz bliżej strefy spadkowej jest rzymskie Lazio. Po domowej porażce z AS Bari Biancocelesti mają już tylko dwa punkty przewagi nad czerwoną granicą. Ważne zwycięstwo odniosło Udinese Calcio. Bianconeri pokonali na Friuli czwarte Palermo.

FC Bologna - Sampdoria Genua 1:1 (0:0)

0:1 - Gastaldello 87'

1:1 - Raggi 90+2'

CFC Genoa - Cagliari Calcio 5:3 (4:2)

0:1 - Dossena 16'

1:1 - Zapater (k.) 36'

2:1 - Palacio 39'

2:2 - Conti 41'