Kolejna wpadka Interu, planowe zwycięstwo Romy

Trwa niemoc Interu Mediolan w rozgrywkach włoskiej Serie A. Tym razem Nerazzurri tylko zremisowali na Sycylii z Citta di Palermo. Nie zawiodła AS Roma. Giallorossi zgodnie z planem pokonali przed własną publicznością Udinese Calcio. Po komplet punktów sięgnęła Fiorentina.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrzowie Włoch już z Jose Mourinho na ławce trenerskiej po dziesięciu minutach objęli prowadzenie na Renzo Barbera. Diego Milito zamienił na bramkę rzut karny podyktowany po faulu Cesare Bovo na Lucio. Nerazzurri długo się jednak z tego trafienia nie cieszyli. Zaledwie czternaście minut później do wyrównania doprowadził Edison Cavani, którego znakomitym podaniem obsłużył Fabrizio Miccoli. Starcie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów, chociaż okazji do zdobycia bramek nie brakowało. Zdecydowanie groźniejsi byli gospodarze, którzy kilkakrotnie wyprowadzili niebezpieczny kontratak.

Po komplet punktów sięgnęła Roma. Giallorossi dzięki świetnej postawie Mirko Vucinicia pokonali Udinese Calcio. Reprezentant Czarnogóry trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a rzymianie ostatecznie wygrali 4:2. Po tym zwycięstwie Roma do pierwszego w tabeli Interu traci już tylko cztery punkty.

W spotkaniu inaugurującym zmagania 29. kolejki ACF Fiorentina nie dała szans FC Genoi. Podopieczni Cesare Prandelliego zaaplikowali rywalom trzy bramki, a mogli wygrać jeszcze wyżej. Aktualnie Fiołki zajmują ósmą lokatę w tabeli, ale zachowują szansę na miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do czwartej pozycji tracą sześć oczek.

ACF Fiorentina - FC Genoa 3:0 (1:0)

1:0 - Santana 5'

2:0 - Gilardino (k.) 73'

3:0 - Babacar 86'

Citta di Palermo - Inter Mediolan 1:1 (1:1)

0:1 - Milito (k.) 10'

1:1 - Cavani 24'

AS Roma - Udinese Calcio 4:2 (2:1)