Nasze małe coloseum - komentarze po meczu Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo

Piłkarze Zawiszy w derbowym spotkaniu pokonali Unię Janikowo 5:0. Tym samym bydgoszczanie znakomicie uczcili mały jubileusz pracy w swoim klubie Mariusza Kurasa, który dokładnie 28 marca 2009 roku przejął zespół po Piotrze Tworku.

Adrian Dudkiewicz

Sergio Batata (pomocnik Zawiszy): Na ostatnich treningach trochę ćwiczyłem mocne strzały i cieszę się, że wyszło to w spotkaniu z Unią. Najważniejsze są jednak trzy punkty. Unia w drugiej połowie grała z kontry i szło nam troch trudniej. Mimo to pozostajemy dalej w grze o awans do I ligi.

Andrzej Rybski (napastnik Zawiszy): Przez cały okres przygotowawczy przewijało się parę różnych ustawień i w spotkaniu z Unią postanowiliśmy z ich skorzystać. W drugiej połowie dalej mieliśmy grać tak samo, bo w pierwszych minutach strzeliliśmy trzy bramki i liczyliśmy, że w drugiej części będzie tak samo. Prawdopodobnie na naszą psychikę zaczął działać nam wynik, bo powinniśmy dalej grać w dziadka i cieszyć się świetną dyspozycją.

Mariusz Kuras (trener Zawiszy): Po remisowym meczu w Turku nie straciliśmy wiary we własnej umiejętności, a zwycięstwo takim stosunkiem mówi samo za siebie. Rok temu, dokładnie 28 marca podpisałem kontrakt z Zawiszą i od tamtego czasu u siebie jeszcze nie przegraliśmy. Ten stadion jest takim naszym małym coloseum, gdzie wychodzimy i wygrywamy. Dziękuję chłopakom za zwycięstwo, bo dla mnie wygrana z Unią jest podwójnie cenna. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do sobotniego sukcesu.

Tomasz Mazurkiewicz (trener Unii): Bardzo chcieliśmy zdobyć tutaj przynajmniej jeden punkt, a Zawisza mógłby straty odrobić w kolejnych spotkaniach. Porażka różnicą pięciu bramek uważam za wysoką, bo w przekroju całego meczu zasłużyliśmy przynajmniej na jedno trafienie. Zwycięstwo Zawiszy jest jednak w pełni zasłużone i to nie ulega wątpliwości.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!