KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jagiellonia po pierwszym treningu

W środę na sztucznym boisku Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego piłkarze Jagiellonii Białystok wznowili treningi po zimowej przerwie. Na zajęciach zjawiło się 25 zawodników. Po krótkiej rozgrzewce polegającej na truchtaniu i wymianą piłek między sobą, żółto-czerwoni rozegrali wewnętrzną gierkę. Pierwszego gola w nowym roku zdobył Ernest Konon.

Tomasz Kozioł
Tomasz Kozioł

W treningu nie wziął udziału Marcin Wincel, który na dniach ma zostać wypożyczony do III-ligowego OKS-u Olsztyn lub do jednego z klubów z czołówki drugiej ligi. Zabrakło jeszcze: Rafała Bałeckiego (rozwiązał umowę), Mateusza Cielucha (zerwał więzadła krzyżowe w kolanie), Vuka Sotirovicia (wraca z Serbii w środę wieczorem), Vahana Gevorgyana (wrócił do Wisły Płock), Evertona Antonio Pereiry i Rodneia Francisco de Limy, nad pozyskaniem których pracują jeszcze działacze Jagiellonii. W najbliższych dniach do zespołu dołączy bramkarz Jacek Banaszyński, który się rozchorował.

Z nowych twarzy na zajęciach pojawili się dwaj piłkarze IV-ligowego Orkanu Rumia: Michał Skwiercz oraz Michał Renusz, Piotr Boratyński ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz bramkarz Hutnika Warszawa Michał Bigajski.

W czwartek rano odbędą się testy medyczne, po których zawodnicy wybiegną na kolejny trening.

Zawodnicy Jagiellonii, którzy wzięli udział w I treningu:

Bramkarze: Grzegorz Sandomierski, Michał Bigajski (Hutnik Warszawa)*.

Obrońcy: Dariusz Łatka, Adrian Napierała, Łukasz Nawotczyński, Radosław Kałużny, Marek Wasiluk, Kamil Stankiewicz, Michał Skwiercz (Orkan Rumia).

Pomocnicy: Dariusz Jarecki, Aleksander Kwiek, Mariusz Dzienis, Jacek Markiewicz, Jacek Chańko, Mariusz Marczak, Dawid Sołdecki, Adrian Gudewicz, Jacek Falkowski, Adrian Karankiewicz, Bartłomiej Niedziela, Michał Renusz (Orkan Rumia).

Napastnicy: Remigiusz Sobociński, Marcin Truszkowski, Ernest Konon, Piotr Boratyński (Świt NDM).

*W nawiasie klub, w którym występują testowani zawodnicy.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×