Premier League: Arsenal przegrał - Chelsea mistrzem Anglii?

To już koniec dla Arsenalu Londyn. Kanonierzy przegrali z Tottenhamem Hotspur i na cztery kolejki przed końcem sezonu mają sześć punktów straty do Chelsea Londyn. Taka różnica wydaje się nie do odrobienia dla Kanonierów.

Bartosz Zimkowski

- Musimy ten mecz wygrać, jeśli marzymy o mistrzostwie - zgodnie podkreślali piłkarze Arsenalu. To był decydujący dla nich mecz. W razie remisu także ich szanse na mistrzostwo znacznie oddaliłyby się.

Tajną bronią w derbach Londynu miał być Robin Van Persie. Holender po pięciu miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją kostki wrócił do gry. Plany taktyczne Arsene'a Wengera wzięły w łeb w 10. minucie, kiedy pięknym strzałem z dystansu popisał się Danny Rose. Niecodzienna bramka dała Tottenhamowi prowadzenie.

W pierwszej połowie Arsenal nie był tak groźny. To gospodarze mieli szanse na podwyższenie rezultatu, ale na to trzeba było czekać do 47. minuty. Gareth Bale wykorzystał podanie Jermaina Defoe i pokonał Manuela Almunię.

Wenger musiał sięgnąć po Van Persiego i zrobił to. Jednak nie Holender zdobył kontaktową bramkę, lecz Nicklas Bendtner, skuteczny w ostatnich tygodniach. To było wszystko na co było stać Arsenal tego dnia. Tottenham wygrał 2:1 i ma tylko punkt mniej od Manchesteru City. Obie drużyny liczą się w walce o czwartą lokatę. A Arsenal? Sześć punktów straty do Chelsea niemal na pewno wyklucza Kanonierów z walki o mistrzostwo.

Definitywnie z walki o czwarte miejsce sama się wyrzuciła Aston Villa. Remis 2:2 z Evertonem na Villa Park sprawił, że The Villans mają stratę siedmiu punktów do The Citizens oraz rozegrany jeden mecz więcej.