Anglia: Trzech Polaków na boisku

Tylko Tomasz Cywka, Wojciech Szczęsny i Paweł Abbott wystąpili w sobotę na angielskich boiskach. Na ławce siedzieli: Radosław Majewski, Grzegorz Rasiak i Bartosz Białkowski.

Bartosz Zimkowski

W The Championship zagrał jedynie Tomasz Cywka. Polak przebywał na boisku od pierwszej od 71 minuty. Gola nie strzelił, ale to po faulu na nim Robbie Savage dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego, a bramkę zdobył Russell Anderson. Mecz Derby County - Crystal Palace zakończył się remisem 1:1.

Paweł Abbott zagrał 79 minut w barwach Oldham Athletic. Jego zespół wygrał z Carlisle United 2:1. Tymczasem czyste konto zachował Wojciech Szczęsny. Brendford zremisowało na wyjeździe z Bristol Rovers.

Radosław Majewski (Nottingham Forest), Grzegorz Rasiak (Reading) i Bartosz Białkowski (Southampton) byli tylko rezerwowymi. Artura Krysiaka (Burton United) zabrakło nawet w meczowej kadrze.