Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Arkadiusz Radomski do wzięcia

NEC Nijmegen nie przedłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu z Arkadiuszem Radomskim i były reprezentant Polski po dwóch sezonach gry w tym klubie może rozglądać się za nowym pracodawcą.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

33-letni Radomski jest zawodnikiem NEC od lata 2008 roku. W pierwszym sezonie pobytu na McDOS Goffertstadion Polak zagrał w 11 meczach, a NEC zajął 11. lokatę w Eredivisie. W zakończonych niedawno rozgrywkach był natomiast podstawowym graczem zespołu i bilans jego spotkań zamknął się na 30 występów, a NEC uplasował się na 13. pozycji. W każdym z sezonów Radomski strzelił po jednej bramce.

Dyrektor techniczny NEC, Carlos Aalbers ogłosił, że oprócz Radomskiego z klubem pożegna się również Mitchell Burgzorg. - To nie były miłe do przekazania wieści. Patrzyliśmy jednak na szerszy obraz pod względem sportowym i finansowym. Jesteśmy wdzięczni piłkarzom za to, co znaczyli dla klubu - mówił Aalbers.

Radomski, który jest wychowankiem Mieszka Gniezno, Polskę opuścił w wieku 17 lat na rzecz BV Veendam. Później kontynuował karierę w SC Heerenveen i Austrii Wiedeń. Przed wyjazdem z kraju zdążył jednak w barwach Lecha Poznań zadebiutować w ekstraklasie. Właśnie z tym klubem łączono jego osobę podczas okienka transferowego przed sezonem 2009/2010. Radomski miał nawet uzgodnić warunki umowy z Kolejorzem, ale na przeszkodzie stanęło stanowisko działaczy NEC, którzy nie godzili się na rozwiązanie kontraktu.

Pojawiały się również doniesienia, że sprowadzeniem go zainteresowana są Polonia Warszawa i Cracovia, gdzie rolę pełnomocnika prezesa ds. sportowych pełni Tomasz Rząsa, z którym Radomski zna się ze wspólnych występów w Niderlandach.

Radomski jest mistrzem Europy U-16 z 1993 roku oraz zdobywcą 4. miejsca w mistrzostwach świata U-17 rok później. Ma na koncie 30 występów w pierwszej reprezentacji Polski. Uczestniczył w mistrzostwach świata w 2006, które rozgrywane były w Niemczech.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / nec-nijmegen.nl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×