90 minut Juniora Diaza przeciwko Francji

W środowym spotkaniu towarzyskim przeciwko Francji w reprezentacji Kostaryki wystąpił pomocnik Wisły Kraków, Junior Diaz. Tricolores pokonali jego drużynę 2:1. Diaz rozegrał pełne 90 minut na lewej stronie obrony.

Maciej Kmita

Niespodziewanie w spotkaniu rozgrywanym na Stade Félix-Bollaert w Lens prowadzenie objęła Kostaryka. W 11. minucie Steve'a Mandandę strzałem spoza pola karnego zaskoczył Carlos Rodriguez. Przygotowujący się do udziału w mistrzostwach świata w RPA piłkarze Francji wyrównali w 22. minucie gry po samobójczym strzale Douglasa Solano. Wynik meczu w 83. minucie ustalił Mathieu Valbuena, pokonując Keilora Navasa uderzeniem z odległości kilkunastu metrów.

Tym spotkaniem reprezentacja Kostaryki zainicjowała tournee po Europie, w czasie którego sprawdzi formę uczestników tegorocznego mundialu. 1 czerwca zagra w Sion ze Szwajcarią, a 5 czerwca będzie rywalizować w Bratysławie ze Słowacją.

Francja - Kostaryka 2:1 (1:1)
0:1 - Rodriguez 11'
1:1 - Solano (s.) 22'
2:1 - Valbuena 83'