Na remis w Gorzowie - relacja z meczu GKP Gorzów Wielkopolski - Flota Świnoujście

Ostatnie spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim w tym sezonie zakończyło się podziałem punktów. Miejscowy GKP zremisował z Flotą Świnoujście 1:1. Gola dla gospodarzy po indywidualnej akcji zdobył Michał Ilków-Gołąb, wyrównał Grzegorz Skwara ładnym strzałem z rzutu wolnego.

Kamil Górniak

Spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęło się z lekki opóźnieniem, gdyż piłkarze GKP wyszli z szatni nieco później niż arbitrzy i gracze Floty. Zawodnicy GKP na rozgrzewkę wyszli w białych koszulkach z napisem: "Gramy za darmo" a fani z Gorzowa wywiesili na płocie transparent o treści: "Bez Topolskiego nasz klub nie ma przyszłości. Stilon to my !Nikt nie ma wątpliwości".

Od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze, ale właściwie nie stwarzali zagrożenia pod bramką Floty. Ważnym momentem dla całego spotkania był uraz Jacka Skrzyńskiego, golkipera GKP, który zagrał po raz pierwszy w barwach zespołu z województwa lubuskiego. Bramkarz doznał kontuzji rozcięcia łuku brwiowego i co jakiś czas musiał mieć zmieniany opatrunek.

Spore zagrożenie pod bramką Floty stwarzał Mateusz Piątkowski, któremu jednak brakowało wyjątkowo szczęścia. Goście po raz pierwszy zmusili do interwencji Skrzyńskiego dopiero w 24. minucie. Wyspiarze skupiali się głównie na grze w defensywie i z tego powodu brakowało skutecznych akcji w ofensywie. Pod koniec pierwszej, dość słabej, połowy wtorkowych zawodów dwukrotnie przed szansą na bramkę stanął Michał Ilków-Gołąb, ale za pierwszym razem zamiast strzelać podał do Piątkowskiego, który nie zdołał pokonać Krzysztofa Żukowskiego, a potem zbyt mocno wypuścił sobie piłkę w sytuacji sam na sam z golkiperem Floty.

Początek drugiej odsłony meczu okazał się szczęśliwy dla gospodarzy. W 48. minucie Ilków-Gołąb wpadł w pole karne i uderzył obok bezradnego Żukowskiego zdobywając gola dla GKP. Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale w ciągu kilku minut zmarnowali kilka okazji na drugą bramkę. Ilków-Gołąb w 59. minucie nie doszedł do dobrego podania, a chwile potem Emil Drozdowicz przegrał pojedynek sam na sam z Żukowskim. Goście z wyspy Uznam, którzy grali spokojnie wykorzystali jedną z nielicznych okazji i doprowadzili do remisu. W 77. minucie Grzegorz Skwara z 20. metrów ładnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Do końca zawodów nic się nie zmieniło i oba zespoły podzieliły się punktami.

GKP Gorzów Wielkopolski - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
1:0 - Ilków-Gołąb 48'
1:1 - Skwara 77'

GKP: Skrzyński - Truszczyński, Jakosz, Wojciechowski, Wan, Kaczmarczyk (82' Janusiński), Sing (46' Obem), Piątkowski (77' Machaj), Andruszczak, Drozdowicz, Ilków-Gołąb.

Flota: Żukowski - Ciarkowski (71' Chapko), Niewiada, Nwaogu, Fechner, Skwara, Piszczek, Mazurkiewicz, Rygielski (46' Kubowicz), Jarmuż (83' Pruchnik), Arifović.

Żółte kartki: Sing, Wan, Truszczyński (GKP) oraz Arifović (Flota).

Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk).