Nowi już strzelają - Arka lepsza od Lecha

W sobotnie popołudnie piłkarze gdyńskiej Arki rozegrali swój pierwszy, przygotowawczy sparing do nowego sezonu. W Rypinie pokonali miejscowego Lecha 3:0. Jedną z bramek zdobył Paweł Zawistowski.

W tym artykule dowiesz się o:

W meczu tym zaprezentowało się kilku testowanych przez Arkę piłkarzy plus nowy Paweł Zawistowski, który zresztą wpisał się na listę strzelców. Były pomocnik Jagielloni Białystok wykorzystał precyzyjne zagranie Josepha Mawaye. Kameruńczyk był najjaśniejszą postacią gdynian w pierwszej połowie. To on wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie w 14. minucie, kiedy to skutecznie wykończył akcję zapoczątkowaną przez Marcina Budzińskiego. Budzik popisał się dokładnym, prostopadłym podaniem do Mawaye, a ten skutecznie uprzedził golkipera gospodarzy.

Od początku spotkania w bramce pojawił się Gostomski. Z nowych zawodników oprócz wyżej wspomnianych zaprezentował się również: Bajko, Rozić, Morales, Glavina, a także Vasilić. Pierwsze trzy kwadranse zdecydowanie należały do Arki. Gdynianie mogli w tej części meczu zdobyć jeszcze kilka bramek. Nie mógł wstrzelić się Vasilić, a jego dwójkowa akcje z Mawaye w ostatniej chwili została przerwana przez defensora Lecha.

W drugiej połowie trener Pasieka wymienił niemal całą jedenastkę, za wyjątkiem bramkarza. Na boisku pojawił się m.in. Michał Płotka, który stracił całą poprzednią rundę z powodu kontuzji oraz kilku młodych piłkarzy z Pawłem Czoską i Piotrem Robakowskim na czele. Nie zabrało również testowanych zawodników, w tym Adinho i Frączczaka. To właśnie po prostopadłym podaniu tego drugiego trzecią bramkę dla Arki zdobył Przemysław Trytko.

Drugie 45 minut nie były już tak udane w wykonaniu gdynian. Co prawda żółto-niebiescy stworzyli kilka okazji pod bramką, ale nie były one tej jakości, co w pierwszej połowie. Dość aktywny był Miroslav Bożok, ale Słowak miał w sobotę wyraźnie rozregulowany celownik. Oprócz bramki najlepszą sytuację miał Piotr Robakowski, próba jego technicznego uderzenia nieznacznie minęła jednak celu.

Pierwsza próba więc za gdynianami. Każdy z piłkarzy mógł zaprezentować się przez 45 minut gry. Trener Pasieka na pewno po tym spotkaniu wyciągnie odpowiedni wnioski i dokona wstępnych ocen. Wkrótce przekonamy się dla kogo testy w Arce już się zakończyły.

Lech Rypin - Arka Gdynia 0:3 (0:2)

0:1 - Mawaye 14'

0:2 - Zawistowski 23'

0:3 - Trytko 69'