LM: Wyniki spotkań 2. rundy eliminacyjnej. Zwycięstwo Lecha, Polak "rozstrzelany"

We wtorek rozegrano pierwsze 11 spotkań 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Kolejne 6 gier odbędzie się w środę. Rewanże będą mieć miejsce 20 i 21 lipca.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrz Polski, Lech Poznań pokonał na wyjeździe najlepszą drużynę Azerbejdżanu, Inter Baku. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Kolejorza zdobył w 47. minucie gry Artur Wichniarek.

Drugim polskim akcentem wtorkowych meczów eliminacyjnych Ligi Mistrzów była osoba sędziego Huberta Siejewicza, który prowadził spotkanie AIK-u Sztokholm z luksemburskim AS La Jeunesse d'Esch. Ponadto w bramce szwedzkiego zespołu stał znany z polskich boisk, Ivan Turina, były golkiper poznańskiego Lecha.

Niemal pewnymi awansu do kolejnej rundy mogą być już zawodnicy Red Bull Salzburg oraz Dynama Zagrzeb. Ci pierwsi pokonali 5:0 HB Torshavn z Wysp Owszych, wszystkie bramki strzelając już w pierwszej połowie. Między słupkami ekipy HB stał Marcin Dawid. 30-letni bramkarz jest wychowankiem "13" Poznań, był również zawodnikiem Lecha nim w 2003 roku zdecydował się na grę na Wyspach Owczach. Dynamo natomiast ograło 5:1 słoweński FK Koper, chociaż w 11. minucie przegrywało 0:1.

Za niespodziankę można uznać domowe zwycięstwo 1:0 mistrza Malty, Birkirkara FC nad mistrzem Słowacji, MSK Żylina.