II liga gr. zachodnia: Zawisza dołączył do czołówki (wynik)

W ostatnim spotkaniu 3. kolejki grupy zachodniej II ligi Polonia Nowy Tomyśl przegrała na stadionie w Poznaniu z Zawiszą 0:2. Bramki dla bydgoszczan strzelali Cezary Stefańczyk i Paweł Kanik.

Adrian Dudkiewicz

Maciej Murawski zdecydował się na dość ofensywny styl gry, bowiem od pierwszych minut postawił na trójkę napastników - Pawła Kanika, Łukasza Ślifirczyka oraz Wojciecha Okińczyca. Jednak w pierwszych fragmentach oba zespoły dostosowały się do panujących warunków atmosferycznych, i z murawy wiało po prostu nudą.

Sytuacja zmieniła się jeszcze przed przerwą, bowiem ataki bydgoszczan były coraz groźniejsze. Krakowiaka próbowali zaskoczyć Okinczyc, Kanik i Juszkiewicz, ale strzałom zawodników Zawiszy brakowało precyzji. W między czasie kilka groźnych kontr przeprowadzili podopieczni Tomasza Leszczyńskiego. Jeszcze zakończeniem pierwszej części w dogodnej sytuacji znalazł się Maksymov. Obrońca beniaminka przegrał jednak pojedynek z Andrzejem Witanem, bowiem uderzył futbolówkę wprost w bramkarza Zawiszy.

Wszystko zmieniło się w 60. minucie. Wówczas kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Cezary Stefańczyk i goście prowadzili 1:0. Dziesięć minut później na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Marcin Tarnowski, a szybki Paweł Kanik uderzeniem głową ustalił wynik spotkania.

Dzięki niedzielnego zwycięstwu Zawisza awansował na czwartą pozycję w tabeli i ma już tylko trzy ''oczka'' straty do Olimpii Grudziądz i Zagłębia Sosnowiec. Z kolei Polonia Nowy Tomyśl bez zdobyczy punktowej okupuje ostatnią lokatę w tabeli.

Polonia Nowy Tomyśl - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0)
0:1 - Stefańczyk 60'
0:2 - Kanik 70'

Polonia Nowy Tomyśl: Krakowiak - Pikul (78' Siwy), Maksymow, Kmieć, Fórmaniak, Fijołek, Kupczyk, (80' Juchacz), Tomkowiak, Pawlaczyk (78' Juszczak), Śpiączka (74' Jarentowski), Wicher.

Zawisza Bydgoszcz: Witan - Wasikowski (87' Cuper), Warczachowski, Dąbrowski, Stefańczyk, Galdino, Juszkiewicz, Okińczyc (74' Tabaczyński), Tarnowski, Ślifirczyk (74' Maziarz) Kanik (84' Szczepan).

Żółte kartki: Tomkowiak (Polonia).

Sędzia: Mariusz Jasina (Wrocław).

Widzów: 500 (gości: 400).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!