Premier League: Gładkie zwycięstwo Man Utd

W ostatnim meczu 1. kolejki Premier League Manchester United pokonał na Old Trafford Newcastle United 3:0. Czerwone Diabły nie miały żadnych problemów z ograniem beniaminka angielskiej ligi.

Bartosz Zimkowski

Pierwszego gola w lidze w nowym sezonie zdobył dla MU Dimitar Berbatov, pokonując bramkarza Srok strzałem z ostrego kąta. Osiem minut później rozstrzygnęły się losy spotkania, gdy Darren Fletcher wykorzystał zamieszanie podbramkowe i trafił do siatki z 5 metrów.

Tuż po przerwie Berbatov nie wykorzystał sytuacji sam na sam ze Stevem Harperem. Sir Alex Ferguson widząc nieporadność rywali zaczął dokonywać zmian. Wpuścił na boisko m.in. Javiera Hernandeza oraz Ryana Giggsa. I to właśnie Walijczyk pięć minut przed końcem ustalił wynik spotkania na 3:0.

Liderem Premier League po pierwszej kolejce jest Chelsea, która wygrała z West Bromwich Albion 6:0.

Manchester United - Newcastle United 3:0 (2:0)
1:0 - Berbatov 33'
2:0 - Fletcher 41'
3:0 - Giggs 85'

Man Utd: Van der Sar - O'Shea, Vidić, Evans, Evra (87' Rafael Da Silva), Valencia, Fletcher, Scholes, Nani (71' Giggs), Berbatov, Rooney (63' Hernandez).

Newcastle United: Harper - Perch, Coloccini, Williamson, Enrique, Routledge, Smith, Nolan (71' Ameobi), Barton, Gutierrez (81' Xisco), Carroll.

Żółte kartki: Fletcher, Scholes (Man Utd) oraz Perch, Barton (Newcastle).

Sędzia: Chris Foy.