Reprezentacyjny bramkarz nie zatrzymał Ajaxu

Powołany do reprezentacji Polak Przemysław Tytoń nie zaliczy do udanych występu na Amsterdam ArenA. Roda Kerkrade, której bramki strzegł 23-letni golkiper, uległa 0:3 Ajaxowi Amsterdam, a jedną z bramek zdobył gwiazdor mundialu, Luis Suarez.

Konrad Kostorz

Przemysław Tytoń był jednym z najlepszych zawodników Rody w dwóch pierwszych kolejkach Eredivisie i m.in. jego interwencjom popularni Górnicy zawdzięczali pozycję w ścisłej czołówce tabeli. W piątek po raz kolejny na zgrupowanie kadry wezwał go Franciszek Smuda.

W 30. minucie Polak uporał się z uderzeniem Siema de Jonga. Chwilę później jednak Luis Suarez podał do nowego nabytku AJA Mounira El Hamdaoui i Tytoń musiał wyciągać piłkę z siatki. Jednak tuż przed przerwą, w 44. minucie, były bramkarz Górnika Łęczna wyszedł obronną ręką z kolejnego pojedynku z 26-letnim snajperem.

Po zmianie stron 2-krotnego reprezentanta Polski pokonał Urugwajczyk Suarez, król strzelców Eredivisie z poprzedniego sezonu. Niedługo później na listę strzelców ponownie wpisał się Marokańczyk El Hamdaoiu, ale przed utratą przez kolejnych bramek przez klub z Kerkrade ponownie uchronił Tytoń. W 83. wybronił groźne uderzenie Suareza z rzutu wolnego.

Ajax Amsterdam - Roda Kerkrade 3:0 (1:0)
1:0 - El Hamdaoui 34'
2:0 - Suarez 52'
3:0 - El Hamdaoui 72'