Premier League: Magia sześciu goli

Piłkarze w Premier League są bardzo skuteczni na progu sezonu. Trwa druga kolejka, a trzeci mecz zakończył się wynikiem 6:0. Tym razem sensacyjnie Newcastle United rozbiło Aston Villę właśnie w takim stosunku.

Bartosz Zimkowski

Już po 35 minutach było wiadomo, kto tego dnia sięgnie po komplet punktów. Sroki prowadziły 3:0. Najpierw pięknym strzałem popisał się Joey Barton, by 19 minut później Kevin Nolan "na raty" pokonał Brada Friedela. The Villans ochotę na grę 180 sekund później odebrał Andrew Carroll.

W drugiej połowie Newcastle ponownie zaaplikowało Aston Villi trzy gole. Hattrickiem popisał się Carroll i dla 21-letniego napastnika był to pierwszy tego typu wyczyn w Premier League.

***

W drugim niedzielnym meczu Premier League Fulham Londyn zremisowało na własnym stadionie z Manchesterem United 2:2. Do przerwy zgodnie z planem prowadziłyCzerwone Diabły. W swoim stylu z dystansu uderzył Paul Scholes.

Sporo emocji było w ostatnim kwadransie. Obie drużyny co chwilę zaczęły stwarzać sytuację aż w końcu Brede Hangeland sam wpakował sobie futbolówkę do siatki. Po chwili za zagranie piłki ręką przez Damiena Duffa sędzia Peter Walton wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł Luis Nani i zamiast postawić kropkę nad "i", to doprowadził do nerwowych ostatnich minut. Jego strzał zatrzymał David Stockdale. Sytuacja ta zemściła się w 90. minucie, gdy Hangeland skierował piłkę do już do właściwej siatki.

Mecz na Craven Cottage zakończył się remisem 2:2. Całe spotkanie na ławce MU przesiedział Tomasz Kuszczak.