Wysokie zwycięstwo Wisły Kraków w sparingu

Wisła Kraków w niedzielnym sparingu pokonała 9:2 piątoligową Koszarawę Żywiec. Spotkanie zostało rozegrane z okazji 100. rocznicy powstania żywieckiego klubu.

W tym artykule dowiesz się o:

Trener Białej Gwiazdy, Robert Maaskant do Żywca zabrał 7 zawodników pierwszej drużyny, uzupełnionych o graczy z zespołu młodzieżowego. Wielkie strzelanie rozpoczął po niespełna kwadransie gry Paweł Brożek, któremu asystował Rafał Boguski. Dwie kolejne bramki zdobył sam Boguski, któremu drogę do bramki dobrymi podaniami otwierali Kamil Jeleń i Wojciech Cygal. Na 4:0 podwyższył w 32. minucie Jeleń, a 5 minut później Mariusza Pawełka pokonał najaktywniejszy w zespole gospodarzy, Damian Stolarczyk.

Tuż po przerwie drugą bramkę dla Koszarawy zdobył Damian Gołębiowski, ale riposta wicemistrzów Polski była natychmiastowa. W ciągu 10 minut do siatki piątoligowca trafili Patryk Małecki i Paweł Brożek. W 76. minucie ten drugi skompletował hat-tricka po podaniu od Nourdina Boukhariego, a dwie minuty później Marokańczyk na raty po dośrodkowaniu Łukasza Garguły pokonał Sebastiana Jasińskiego. Wynik spotkania w ustalił testowany przez Wisłę w kontekście gry w zespole Młodej Ekstraklasy wychowanek Polonii Warszawa, Jacek Pawłowski.

Biała Gwiazda kończyła mecz w "10", bowiem w 85. minucie za dyskusje z sędzią dwiema żółtymi kartkami ukarany został Patryk Małecki.

***

Koszarawa Żywiec - Wisła Kraków 2:9 (1:4)

2:9 - Pawłowski 89'

Koszarawa Żywiec: Jasiński (90' Majcherek) - Przerwa, Gąsiorek (46' Hamerlak), Synowiec (80' Łopatka), Bogusław Sala - Zyzak (46' Gołębiowski), Duda, Bartosz Sala (46' Mazgaj), Kochutek (75' Janik) - Zuziak (62' Gołębiewski), Stolarczyk (90' Romanowski).

Wisła Kraków: Pawełek - Stanek, Cyzio, Kowalski

Cygal (55' Chrapek) - Rado (75' Ligienza), Garguła Małecki, Boguski (80' Pawłowski) - Jeleń (55' Boukhari), Paweł Brożek.