Primera Division: Skromne zwycięstwo Atletico, Hercules ograł Sevillę

Hercules Alicante niespodziewanie ograł na własnym stadionie faworyzowaną Sevillę. Nie zawiedli piłkarze Getafe, którzy pokonali Racing Santander. Swoje mecze wygrały także m.in. Atletico Madryt i Espanyol Barcelona.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnicy Atletico w poprzednich dwóch kolejkach zdobyli tylko jeden punkt, zmierzyli się jednak z wyjątkowo trudnymi rywalami - Barceloną i Valencią. Tym razem podejmowali u siebie zamykający tabelę Primera Division Real Saragossa. Prowadzenie objęli w 20. minucie po trafieniu Diego Costy i zdołali utrzymać korzystny rezultat, choć od 60. minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Jose Antonio Reyes). Po 5. kolejce zajmują 4. pozycję w tabeli i do lidera tracą tylko trzy punkty.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił Hercules Alicante, beniaminek ograł faworyzowaną Sevillę. Andres Palop dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzałach byłego gracza Juventusu Turyn. David Trezeguet pierwsze trafienie zanotował wykorzystując rzut karny, a jeszcze przed przerwą ponownie wpisał się na listę strzelców, dobijając piłkę do bramki po zagraniu Kiko.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Almeria, która pokonała na wyjeździe Deportivo La Coruna 2:0. Bohaterem został Kalu Uche, były piłkarz Wisły Kraków dwukrotnie pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. W 4. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę do siatki, kilkanaście minut później wykończył akcję uderzając z najbliższej odległości do pustej bramki.