Primera Division: Pewne zwycięstwo Realu, Barcelona traci punkty

Po 6. kolejce Real Madryt wyprzedził w tabeli Barcelonę. Królewscy wysoko wygrali z Deportivo La Coruna, natomiast podopieczni Josepa Guardioli tylko zremisowali z Mallorką. Cenne trzy punkty dopisała do swojego dorobku Sevilla.

W tym artykule dowiesz się o:

Do składu Barcelony powrócił Lionel Messi i właśnie po jego golu Katalończycy objęli prowadzenie w starciu z Mallorką. Argentyńczyk w 21. minucie otrzymał przed polem karnym świetne podanie od Pedro i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza. Gospodarze nie zdołali jednak pokonać niżej notowanego przeciwnika, jeden punkt dla drużyny gości uratował Emilio Nsue, który przed przerwą wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową posłał piłkę do bramki.

Nie zawiedli piłkarze Realu Madryt, podopieczni Jose Mourinho rozgromili na Santiago Bernabeu Deportivo La Coruna. Strzelanie rozpoczęli już w 5. minucie, strzałem głową Manuela Fernandeza pokonał Cristiano Ronaldo. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Mesut Özil (płaskie uderzenie, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki) oraz Angel Di Maria (strzał głową po dośrodkowaniu Gonzalo Higuaina). I choć Królewscy trzy punkty mieli praktycznie już w kieszeni, nie zadowolili się tym rezultatem i cały czas atakowali. W 53. minucie gola strzelił Higuain, a kilka minut później piłkę do własnej bramki pechowo skierował obrońca Deportivo Ze Castro. Deportivo stać było tylko na kontaktowego gola, a wynik na 6:1 tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił Ronaldo. Portugalczyk przeprowadził piękną indywidualną akcję i w sytuacji sam na sam był lepszy od Fernandeza. Po 6. kolejce Real awansował na 3. pozycję w tabeli, obecnie wyprzedza Barcelonę o 1 punkt.

Ważne zwycięstwo odniosła Sevilla, która na własnym stadionie pokonała rywala z czołówki tabeli - Atletico Madryt. To kolejny sukces nowego trenera drużyny gospodarzy, który ostatnio poprowadził zespół do triumfu w Lidze Europejskiej (1:0 z Borussią Dortmund). Losy niedzielnego spotkania rozstrzygnęły się właściwie już w pierwszej połowie. O zaangażowaniu i ambicji obu stron świadczy chociażby fakt, że sędzia do 45. minuty pokazał aż sześć żółtych kartek. Sevilla do przerwy wypracowała dwubramkową przewagę i nie pozwoliła Atletico odrobić straty, zdobywając cenne trzy punkty.

Kalu Uche zapewnił Almerii remis w konfrontacji z Malagą. Podopieczni Juanmy Lillo od 50. minuty przegrywali 0:1, ale zdołali odrobić stratę. W 76. minucie nieupilnowany przez obrońców były zawodnik Wisły Kraków dopadł do piłki po zagraniu Hernana Bernardello i z szóstego metra oddał mocny strzał, nie dając szans golkiperowi.