Primera Division: Real Madryt nowym liderem

Real Madryt nie zawiódł kibiców, Królewscy pokonali na wyjeździe Malagę. Podopieczni Jose Mourinho objęli prowadzenie w tabeli Primera Division, choć pozycję lidera może jeszcze objąć Villareal, jeśli zespół ten wygra swój mecz w 7. kolejce.

Piotr Robaczyński

W pierwszej fazie spotkania gospodarze pokazali, że nie przestraszyli się faworyzowanego przeciwnika i nie dali się zepchnąć do defensywy. W 6. minucie mieli nawet dogodną okazję do objęcia prowadzenia, z dystansu strzelał Quincy Owusu-Abeyie, piłka minimalnie minęła słupek.

Stopniowo przewagę uzyskiwali jednak podopieczni Jose Mourinho. Goście do 28. minuty mieli dwie dogodne okazje do strzelenia gola. Świetną indywidualną akcją popisał się Gonzalo Higuain, Argentyńczyk uderzył w słupek. Później z dystansu strzelał Sami Khedira, tym razem piłka trafiła w poprzeczkę. Real zdołał objąć prowadzenie w 30. minucie. Z lewego skrzydła świetnie dośrodkował Cristiano Ronaldo, a akcję precyzyjnym strzałem z trzeciego metra wykończył Higuain. W 45. minucie po błędzie Weligtona w pole karne z piłką wbiegł Ozil, dograł do Ronaldo, a Portugalczyk pewnie skierował futbolówkę do siatki.

Po przerwie w polu karnym Edu Ramos bezmyślnie sfaulował Mesuta Özila, jedenastkę na gola zamienił Ronaldo. Wydawało się, że Real może już spokojnie dopisać do swojego dorobku trzy punkty, ale piłkarze Malagi nie poddawali się i w 55. minucie strzelili kontaktową bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkował rezerwowy Albert Luque, a z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował nieupilnowany przez obrońców Kris Stadsgaard.

W 65. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się jednak Higuain. Po podaniu Ronaldo precyzyjnym uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Szkoleniowiec Realu wykorzystał trzy zmiany, okazję do odpoczynku otrzymali podstawowi zawodnicy. Gospodarze nie mieli już nadziei na uzyskanie korzystnego rezultatu i nie stworzyli zagrożenia pod bramką Ikera Cassilasa. Real wygrał 4:1 i awansował na 1. miejsce w tabeli Primera Division.

Malaga - Real Madryt 1:4 (0:2)
0:1 - Higuain 30'
0:2 - Ronaldo 45'
0:3 - Ronaldo (k.) 50'
1:3 - Stadsgaard 55'
1:4 - Higuain 65'

Malaga: Galatto - Mtiliga, Weligton, Stadsgaard, Jesus Gomez, Fernando (67' Sandro Silva), Juanito, Apono, Edu Ramos (52' Luque), Owusu-Abeyie, Rondon.

Real Madryt: Casillas - Carvalho, Arbeloa, Pepe, Marcelo, Xabi Alonso, Khedira, Di Maria (69' Pedro Leon), Ozil (81' Canales), Ronaldo, Higuaín (73' Benzema).

Żółte kartki: Edu Ramos, Arnau, Fernando (Malaga), Khedira, Arbeloa, Canales (Real Madryt).