Bundesliga: Mainz ponownie liderem

Ósme zwycięstwo w dziewiątym pojedynku Bundesligi zanotowali piłkarze z Moguncji, pokonując na wyjeździe 1:0 Bayer Leverkusen. Wobec remisu Borussii Dortmund, rewelacja rozgrywek powróciła na pierwsze miejsce w tabeli.

Konrad Kostorz

Pojedynek 3. drużyny tabeli z dotychczasowym wiceliderem nieco rozczarował. Przed przerwą dobre okazje mieli wprawdzie Eren Derdiyok i Adam Szalai, ale do 67. minuty działo się niewiele. Wówczas opiekun Bruchweg-Boys dokonał podwójnej zmiany i to posunięcie Thomasa Tuchela okazało się strzałem w dziesiątkę. Ledwie 3 minuty później rezerwowi Andre Schurrle, który od przyszłego sezonu będzie graczem Bayeru, i Andreas Ivanschitz przeprowadzili zwycięską akcję, którą celnym strzałem z 8 metrów zakończył Austriak.

Zespół Juppa Heynckesa ruszył do odrabiania stron, ale czynił to zbyt niemrawo. W 85. minucie bramce Christiana Wetklo zagroził Hanno Balitsch, ale klarownych szans Aptekarze nie zdołali już stworzyć. Mainz zagrał w końcówce bardzo dojrzale i w nagrodę do przyszłotygodniowego pojedynku na szczycie z Borussią Dortmund na Stadion am Bruchweg przystąpi w roli lidera z dwupunktową przewagą.

Strefę spadkową opuścili piłkarze ze stolicy Badenii-Wirtembergii. Druga w sezonie wygrana nie przyszła jednak podopiecznym Jensa Kellera łatwo. W 19. minucie Timo Gebhart dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Georga Niedermayera i było 1:0. Goście z Hamburga mogli wyrównać już po czterech minutach, ale Sven Ulreich w fantastycznym stylu obronił uderzenie Matthiasa Lehmanna. Jeszcze przed przerwą strzał Carlosa Zambrano z 20 metrów trafił w poprzeczkę bramki Die Schwaben.

Po zmianie stron znów naciskał beniaminek, ale Stuttgart bronił się szczęśliwie. W 59. minucie piłkę z linii bramkowej wybił Serdar Tasci. Gdy Sankt Pauli nieustannie dążyło do wyrównania, gospodarze skarcili ich wzorcową kontrą. Po podaniu Cipriana Maricy celnym strzałem zakończył ją Zdravko Kuzmanović. Dzięki wygranej ekipa VFB z ostatniego miejsca przedostała się aż na 14. pozycję w tabeli.