Ligue 1: Olympique Marsylia pokonał Lille OSC, 17 minut Obraniaka

Pojedynek Lille OSC z Olympique Marsylia był hitem 10. kolejki Ligue 1. W wyjściowej jedenastce drużyny gospodarzy zabrakło miejsca dla Ludovica Obraniaka. Jego koledzy do przerwy prowadzili z mistrzem Francji 1:0, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu.

Piotr Robaczyński

Podopieczni Rudi'ego Garcii już w 2. minucie mieli dogodną okazję do objęcia prowadzenia. W polu karnym na strzał z powietrza zdecydował się Yohann Cabaye, Steve Mandanda nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę ratując zespół przed utratą gola. Kilka minut później zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Aurelien Chedjou, po uderzeniu Francuza piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał później Gervinho, a groźny strzał z rzutu wolego Cabaye obronił Mandanda.

Gospodarze udokumentowali swoją przewagę golem w 26. minucie. Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Eden Hazard, obrońcy OM nie zdołali skutecznie wybić piłki, trafiła ona pod nogi Cabaye, a pomocnik Lille precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Marsylczycy właściwie nie stworzyli w pierwszej połowie zagrożenia pod bramką Mickaela Landreau. Oddali tylko jeden celny strzał i na przerwę schodzili do szatni przegrywając 0:1.

Na początku drugiej połowy oba zespoły wymieniały się ciosami, ale to goście w 51. minucie cieszyli się z gola. Indywidualną akcję przeprowadził Mathieu Valbuena, na granicy pola karnego podanie od niego otrzymał Loic Remy. Reprezentant Francji mocnym uderzeniem posłał piłkę pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi. W 65. minucie Lille na prowadzenie mógł wyprowadzić Gervinho. Po jego strzale piłka odbiła się od jednego z obrońców i minimalnie minęła słupek.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na drużynie Lille. w 71. minucie fatalnie zachował się Adil Rami. Defensor wybił piłkę prosto pod nogi Lucho Gonzaleza, a Argentyńczyk nie zmarnował tej szansy i po jego golu OM objął prowadzenie. Tymczasem w 80. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Remy, tym razem 23-letni napastnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę do siatki.

Gospodarze nie zdołali już odwrócić losów spotkania. W 74. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak, reprezentant Polski zastąpił Florenta Balmonta. Nie pomógł jednak drużynie, Lille zanotowało drugą porażkę w tym sezonie. Natomiast Olympique Marsylia po ósmym z rzędu meczu bez porażki awansował na 2. pozycję w tabeli.

Lille OSC - Olympique Marsylia 1:3 (1:0)
1:0 - Cabaye 26'
1:1 - Remy 52'
1:2 - Lucho 71'
1:3 - Remy 80'

Lille OSC: Landreau - Beria, Rami, Debuchy, Balmont (73' Obraniak), Cabaye (82' Gueye), Chedjou, Mavuba, Hazard (82' Lyng), Gervinho, Sow.

Olympique Marsylia: Mandanda - Azpilicueta (73' Abriel), Heinze, Diawara, Lucho Gonzalez, Kabore, M'Bia, Valbuena, Gignac (89' Brandao), Remy, Ayew (67' Cheyrou).

Żółte kartki: Chedjou, Gervinho (Lille), M'Bia, Diawara, Azpilicueta (Olympique Marsylia).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)