Carling Cup: Bardzo dobry mecz Wojciecha Szczęsnego

Bardzo dobre spotkanie w środowy wieczór rozegrał w Carling Cup Wojciech Szczęsny. Polak kilka razy uratował Arsenal Londyn przed stratą bramki, a Kanonierzy pokonali Newcastle United 4:0.

Bartosz Zimkowski

Przed meczem Arsene Wenger zapowiedział, że da szansę Szczęsnemu i słowa dotrzymał. Na ławce zasiadł Łukasz Fabiański i przez 90 minut mógł oglądać pewne interwencje młodszego kolegi.

Zwłaszcza w drugiej połowie spotkania Szczęsny miał co robić. Za każdym razem zachowywał się bardzo dobrze. Tuż przed przerwą Tim Krul, bramkarz Srok, sam wbił sobie piłkę do własnej siatki. Po zmianie stron Arsenal zdobył kolejne trzy bramki. Ta na 2:0 była bardzo kontrowersyjna, ponieważ wracający z pozycji spalonej Nicklas Bendtner zatrzymał Mike'a Williamsona, który gonił Theo Walcotta. Sędzia faulu nie widział, a napastnik Arsenalu zdobył bramkę.

Arsenal i tak był o klasę lepszym zespołem i zasłużenie pokonał Newcastle 4:0.