Primera Division: Levante blisko niespodzianki

Podobnie jak w poprzednim sezonie, ekipa Realu Mallorca skupia się głównie na gromadzeniu punktów na własnym stadionie. Komplet oczek na Iberostar Estadi zgarnęli również w poniedziałkowy wieczór, choć po godzinie gry przegrywali jeszcze 0:1 z beniaminkiem Levante. Ostatecznie w końcówce uratowali zwycięstwo za sprawą Pierre'a Webo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Przez całe spotkanie więcej okazji podbramkowych stworzyli sobie gospodarze, jednak pierwsza gola zdobyła ekipa z Walencji. W 26. minucie z główki skutecznie uderzył Chrstian Suani. Przez większość czasu beniaminek skutecznie się bronił, jednak w końcu sposób na Manolo Reinę znalazł Michael Pereira. Ostatnie słowo należało również do miejscowych. Na 5. minut przed końcem po rzucie rożnym głową wynik ustalił Pierre Webo, który na boisku pojawił się po przerwie.

Dzięki zwycięstwu Mallorca plasuje się na 7. lokacie, z kolei Levante ma zaledwie oczko przewagi nad strefą spadkową.

Real Mallorca - Levante 2:1 (0:1)
0:1 - Stuani 26'
1:1 - Pereira 64'
2:1 - Webo 85'