Liga rosyjska: Rafał Murawski nie obroni mistrzowskiego tytułu

Rubin Kazań po wygraniu Premier Ligi w 2008 i 2009 roku tym razem nie zostanie piłkarskim mistrzem Rosji. W spotkaniu 28. kolejki klub Rafała Murawskiego zremisował 2:2 z Dynamem Moskwa, a reprezentant Polski rozegrał 65 minut.

Konrad Kostorz

Przed 28. kolejką popularni Tatarzy tracili do prowadzącego w tabeli Zenitu Sankt Petersburg 8 punktów i, by zachować szansę na tytuł, musieli pokonać Dynamo. Podział punktów oznacza, że o mistrzostwo z obecnym liderem walczy jeszcze tylko CSKA Moskwa, tracące do Zenitu 6 "oczek".

Rafał Murawski występujący w Kazaniu od połowy poprzedniego sezonu zagrał w sobotę po raz 21. w lidze w bieżących rozgrywkach. Polak nie był wyróżniającą się postacią pojedynku i został zmieniony w 65. minucie. Chwilę później drugą i wyrównującą bramkę zdobył Ekwadorczyk Christian Noboa, ale na więcej Rubinu nie było stać.

Dynamo Moskwa - Rubin Kazań 2:2 (2:0)
1:0 - Epureanu 23'
2:0 - Kuranyi 36'
2:1 - Noboa 49'
2:2 - Noboa 65'