Grad bramek w Mediolanie: Inter rozbił Parmę

Po otwartym i pełnym emocji meczu, Inter Mediolan w pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 14. kolejki Serie A rozbił FC Parmę 5:2 i tym samym trener Rafael Benitez udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr.

Adam Kiołbasa

Bohaterem tego starcia został Serb Dejan Stanković, który zaliczył hattricka. Ta rywalizacja jednak lepiej zaczęła się dla Gialloblu, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Hernana Crespo.

Nerazzurri dość szybko zdołali odpowiedzieć, mało tego, praktycznie od razu wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a udała im się ta sztuka w zaledwie cztery minuty. Odpowiednio w 18. i 19. Dejan Stanković mając przy swoich strzałach sporą dozę szczęścia (futbolówka wpadała do bramki po rykoszecie) dał Interowi najpierw wyrównanie, a po chwili prowadzenie. W 23. było już 3:1, a tym razem na listę strzelców wpisał się Esteban Cambiasso. Jeszcze w pierwszej odsłonie kontaktowego gola zdobył Hernan Crespo.

Po zmianie stron oba kluby grały akcja za akcję. Przy stanie 3:2 dla gospodarzy w słupek trafił Antonelli, a w poprzeczkę Hernan Crespo. Inter był skuteczniejszy i w 73. Thiago Motta zdobył bardzo ważnego gola. Na kwadrans przed końcem wynik ustalił znakomity tego dnia Stanković. W końcówce znakomitą okazję zmarnował Goran Pandev.

Warto zaznaczyć, że Nerazzurri kończyli mecz w dziesiątkę, bo kontuzji nabawił się Wesley Sneijder.

Obecnie Inter jest piąty i ma na swoim koncie 23 punkty. Parma jest czternasta i ma piętnaście oczek.

Inter Mediolan - FC Parma 5:2 (3:2)
0:1 - Crespo 5'
1:1 - Stanković 17'
2:1 - Stanković 18'
3:1 - Cambiasso 22'
3:2 - Crespo 36'
4:2 - Thiago Motta 72'
5:2 - Stanković 75'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)