Premier League: Kryzys Chelsea trwa

Chelsea Londyn nie potrafiła wygrać trzeciego z rzędu meczu w Premier League. W niedzielę na St James Park zremisowała z Newcastle United 1:1 i nie wróciła na fotel lidera.

W tym artykule dowiesz się o:

Na dodatek pojedynek ze Srokami zaczął się fatalnie dla The Blues i przede wszystkim dla Alexa. Brazylijczyk chciał podać piłkę do Petra Cecha, ale przejął ją Andrew Carroll i skierował do pustej bramki.

20 minut później Alex mógł się zrehabilitować. Po jego strzale futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów gospodarzy. Newcastle wciąż prowadziło 1:0. Do czasu... Tuż przed przerwą Salomon Kalou zdobył gola i był remis 1:1.

W drugiej części spotkania do ataków rzucili się mistrzowie Anglii. Mieli sytuacje, aby pokonać Tima Krula, lecz piłka nie chciała wpaść do bramki. Doskonałą okazję zmarnował Daniel Sturridge, który na boisku pojawił się na ostatnie 10 minut i zamiast trafić do siatki Srok, to spudłował.

Ostatecznie na St James Park padł remis 1:1. Chelsea nie wygrała trzeciego z rzędu meczu w Premier League. Nie wróciła na pozycję lidera i ma dwa punkty straty do Manchesteru United. Zrównała się za to z Arsenalem Londyn.

Newcastle United - Chelsea 1:1 (1:1)

1:0 - Carroll 6'

1:1 - Kalou 45'

Newcastle: Krul - Simpson, Campbell, Taylor, José Enrique, Routledge, Guthrie, Tiote, Gutiérrez, Ameobi (78' Ranger), Carroll.

Chelsea: Cech - Bosignwa, Ivanović, Alex, Ashley Cole, Ramires, Obi Mikel (80' Sturridge), Malouda, Kalou, Drogba, Anelka.

Żółte kartki: Tiote, Gutierrez (Newcastle) oraz Ramires (Chelsea).

Sędzia: Andre Marriner.