Puchar Włoch: Awans Interu i Lazio

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniły zespoły Interu Mediolan oraz rzymskiego Lazio. Nerazzurri w dwumeczu rozgromili Regginę Calcio, bowiem wygrali łącznie aż 7:1. Biancocelesti z kolei zwyciężyli na Stadio Olimpico, natomiast w rewanżu musieli zadowolić się remisem z SSC Napoli.

Adam Kiołbasa

Podopieczni Roberto Manciniego pomimo iż grali w rezerwowym zestawieniu, to i tak nie dali żadnych szans drużynie z Reggio di Calabria. Gospodarze tym razem objęli prowadzenie już w 34. minucie za sprawą Hernana Crespo. Na 2:0 jeszcze przed przerwą po samobójczym uderzeniu podwyższył Cascione. Wynik starcia w doliczonym czasie gry na 3:0 ustalił Cesar. Ponadto warto odnotować, że w szeregach Czarno-niebieskich zadebiutował syn szkoleniowca Interu - Filippo Mancini. Ponadto po raz pierwszy w drużynie seniorów zagrał Siligardi, a także golkiper Alfonso.

Nerazzurri w pierwszym spotkaniu pewnie wygrali 4:1 i już wówczas było jasne, że to oni zagrają w ćwierćfinale rozgrywek, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z Juventusem Turyn.

Nie bez problemów, ale do dalszych gier awansowało Lazio. Biancocelesti tym razem zremisowali z Napoli 1:1. Co prawda od 55. minuty prowadzili oni po trafieniu Tare, ale w 79. do wyrównania zdołał doprowadzić Domizzi. Wówczas gospodarze jeszcze śmielej zaatakowali, ale do tego, aby doprowadzić do dogrywki, zabrakło im czasu. Zatem zwycięstwo 2:1 z pierwszej potyczki pozwoliło Biancocelestim na uzyskanie kwalifikacji.

W 1/4 rzymianom przyjdzie zmierzyć się z ACF Fiorentiną, która wyeliminowała z rozgrywek drugoligowe Ascoli Calcio.

Inter Mediolan - Reggina Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Crespo 34?
2:0 - Cascione (sam.) 45?
3:0 - Cesar 90?+1?

Awans: Inter.

SSC Napoli - Lazio Rzym 1:1 (0:0)
0:1 - Tare 55?
1:1 - Domizzi 79?