Serie A: Milan nie dał szans Bolognie

AC Milan nie dał żadnych szans FC Bolognie i jak najbardziej zasłużenie zgarnął w tej rywalizacji całą pulę. Rossoneri od początku spotkania dominowali i ostatecznie zwyciężyli w Bolonii różnicą trzech bramek.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Massimiliano Allegriego od początku zaatakowali i co najważniejsze, to przyniosło efekt. Już w 9. minucie po kapitalnej centrze z lewej strony boiska Zlatana Ibrahimovicia na listę strzelców wpisał się Kevin Prince Boateng, który popisał się świetnym strzałem z pierwszej piłki. Warto jednak odnotować, że wcześniej po uderzeniu Gastona Ramireza znakomicie interweniował Christian Abbiati.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale byli w swoich poczynaniach bardzo nieporadni. W 35. goście wyprowadzili znakomita akcję, po której w sytuacji sam na sam z Viviano znalazł się Robinho. Brazylijczyk nie zmarnował okazji i podwyższył na 2:0. Jeszcze w końcówce pierwszej odsłony mógł trafić Gianluca Zambrotta, jednak zabrakło mu szczęścia i precyzji.

Po zmianie stron piłkarze z Bolonii już nieco lepiej się prezentowali, ale nadal brakowało im tego co najważniejsze, czyli bramek. Po kwadransie gry w drugiej odsłonie za to wynik starcia ustalił Zlatan Ibrahimović. Z minuty na minutę coraz więcej pracy miał Abbiati, jednak golkiper tego dnia nie skapitulował i nawet w 78. obronił rzut karny wykonywany przez Marco Di Vaio, który został podyktowany po faulu Clarence Seedorfa.

AC Milan z 36 punktami na koncie przewodzi stawce. FC Bologna natomiast jest trzynasta i ma dziewiętnaście oczek. Warto jednak odnotować, że za to, że Rossoblu nie rozliczyli się w terminie, klub został ukarany ujemnym punktem.

FC Bologna - AC Milan 0:3 (0:2)

0:1 - Boateng 9'

0:2 - Robinho 35'

0:3 - Ibrahimović 60'

Bologna: Viviano - Esposito, Britos, Moras, Morleo, Casarini, Mudingayi, Della Rocca (46' Meggiorini), Busce (46' Ekdal), Ramirez (77' Gimenez), Di Vaio.

Milan: Abbiati - Abate, Nesta, Bonera, Zambrotta (58' Antonini), Gattuso (54' Strasser), Pirlo, Ambrosini, Boateng (73' Seedorf), Ibrahimović, Robinho.

Inne wydarzenia: Di Vaio (Bologna) w 77. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Mudingayi, Ramirez (Bologna) oraz Boateng (Milan).