Liga turecka: Debiutancki gol Michała Żewłakowa

Po 769 minutach występów w tureckiej Super Lidze na listę strzelców wpisał się Michał Żewłakow. Obrońca reprezentacji Polski zdobył bramkę w zremisowanym 2:2 przez Ankaragucu spotkaniu 17. kolejki z Antalyasporem.

Konrad Kostorz

Michał Żewłakow rozegrał w sobotnie popołudnie swój 10. pojedynek w tureckiej ekstraklasie. Polski weteran nie zawsze może liczyć na miejsce w wyjściowym składzie Ankaragucu, a przez kilka kolejek pauzował również z powodu kontuzji.

Rekordzista pod względem występów w polskiej kadrze wystąpił w Antalyi w pełnym wymiarze czasowym, a w 67. minucie gry wykorzystał podanie posiadającego również polskie obywatelstwo reprezentanta Kanady Michaela Klukowskiego, pokonując mocnym strzałem ze środka pola karnego bramkarza gospodarzy.

Remis pozwolił stołecznemu klubowi przeskoczyć w tabeli słynny Galatasaray i awansować na 10. pozycję. Warto dodać, że przed tygodniem podopieczni Umita Ozata pokonali 2:1 Fenerbahce (90 minut Żewłakowa).

Antalyaspor - Ankaragucu 2:2 (1:0)
1:0 - Ates 42'
1:1 - Żewłakow 67'
2:1 - Sapara 71'
2:2 - Ates 81' (k.)