Ligue 1: Remis w meczu na szczycie

Pojedynek Olympique Marsylia z Olympique Lyon zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Choć zgromadzeni na Stade Velodrome kibice nie obejrzeli wielkiego widowiska, nie mogli narzekać na brak emocji. Oba zespoły strzeliły po jednym golu.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej fazie spotkania stroną przeważającą byli gospodarze. Brakowało dogodnych okazji do strzelenia gola, ale podopieczni Didiera Deschampsa kontrolowali przebieg gry. W 21. minucie Hugo Llorisa pokonał Andre-Pierre Gignac, ale arbiter nie uznał bramki. Na spalonym był Loic Remy, który nie dotknął piłki, ale zdaniem sędziego brał udział w akcji. W 35. minucie piłkarze Les Gones zaskoczyli rywala szybkim kontratakiem. W polu karnym piłkę otrzymał Lisandro Lopez, Argentyńczyk pewnie uderzył lewą nogą i nie dał szans bramkarzowi.

Strata gola wybiła z rytmu Marsylczyków, coraz częściej inicjatywę przejmowali goście. Przed przerwą dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Michel Bastos. Pomocnik OL uciekł obrońcom i oddał płaski strzał, piłka poszybowała jednak obok słupka. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, Olympique Lyon prowadził 1:0.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 51. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Benoit Cheyrou, a w polu karnym tor lotu piłki sprytnie zmienił Mathieu Valbuena, zaskakując Llorisa. Piłkarze OM nie zdołali już uzyskać wyraźnej przewagi i musieli uważać na groźne kontrataki przeciwnika. Nieskuteczny był jednak m.in. Bafetimbi Gomis, który dwukrotnie zmarnował niezłe okazje, uderzając obok bramki.

Najlepszą szansę do przechylenia szali zwycięstwa na stronę OM zmarnował natomiast Gignac. W 78. minucie po błędzie Pape Diakhate Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Przelobował Llorisa, ale piłka nie zmierzała w światło bramki. Ostatecznie hit 18. kolejki zakończył się podziałem punktów. Olympique Lyon zanotował jedenasty mecz z rzędu w lidze bez porażki.

Olympique Marsylia - Olympique Lyon 1:1 (0:1)

0:1 - Lisandro 35'

1:1 - Valbuena 51'

Olympique Marsylia: Mandanda - Heinze, Fanni, Taiwo, Lucho, Cheyrou, Valbuena (72' Abriel), Kabore, Gignac (78' Brandao), Remy, A. Ayew.

Olympique Lyon: Lloris - Diakhate, Reveillere, Cissokho, Lovren, Kallstrom, Michel Bastos (83' Briand), Makoun, Gonalons, Gomis (74' Delgado), Lisandro (90' Pied).

Żółte kartki: Kabore, Taiwo (Olympique Marsylia), Diakhate (Olympique Lyon).