Liga grecka: Bramka Saganowskiego, epizod Rogera

We wtorek oraz środę odbyły się mecze 16. kolejki greckiej ekstraklasy piłkarskiej. W tej serii spotkań na listę strzelców wpisał się Marek Saganowski. Było to trzecie trafienie Polaka w aktualnym sezonie ligowym w Helladzie.

Wojciech Święch

Patryk Aleksandrowicz (AO Kavala) - klub byłego napastnika Polonii Warszawa zagrał na wyjeździe z Arisem Saloniki. Polak znalazł się poza kadrą meczową. Jego klub poniósł porażkę 0:1.

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor zagrał od pierwszej do ostatniej minuty w spotkaniu przed własną publicznością przeciwko AE Larissa. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 3:0.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek przed własną publicznością z AO Kerkyra. Pomocnik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. W 76. minucie zastąpił on na murawie Grigorisa Makosa. W 84. minucie były zawodnik Legii Warszawa zdecydował się na strzał. Jednak golkiper gości, Dimitrios Konstantopoulos zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny w pojedynku z AE Larissa (3:0). Przebywał on na boisku przez całe spotkanie. W 15. mincie wpisał się on na listę strzelców. Z rzutu rożnego zacentrował wówczas Konstantinos Nebegleras, a Polak uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Nasz rodak miał także udział przy trzecim trafieniu miejscowych. W szesnastkę AE Larissa dośrodkował Pashalis Melissas. Saganowski posłał głową piłkę przed bramkę przyjezdnych. Obrońcy AEL-u starali się wybić futbolówkę, lecz zrobili to tak niefortunnie, że znalazła się ona pod nogami Marcelo Sarmiento i było 3:0.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z Olympiakosem Pireus. Polski pomocnik całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Iraklis doznał porażki w stosunku 0:2.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał na wyjeździe z Panserraikosem Serres. Polak zaliczył cały mecz w barwach gości. W 55. minucie były piłkarz GKS-u Katowice ujrzał żółtą kartkę za faul na rywalu. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - zespół polskiego obrońcy zmierzył się na wyjeździe z Asterasem Tripolis. Nasz rodak w szeregach przyjezdnych zagrał całe spotkanie. Jego klub doznał porażki w stosunku 0:3.