Puchar Anglii: Kapitalny refleks Szczęsnego, remis Arsenalu (video)

Arsenal Londyn zremisował z Leeds United 1:1 w meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii. Między słupkami Kanonierów stanął Wojciech Szczęsny, który popisał się jedną świetną interwencją. Jednak potrzebna będzie powtórka spotkania (na Elland Road) do rozstrzygnięcia zwycięzcy.

Bartosz Zimkowski

Zgodnie z przewidywaniami Arsene Wenger dał szansę młodszemu z Polaków. Mimo to wystawił silną drużynę przeciwko Leeds. Pawie występują na co dzień w The Championship. Wenger zagrał składem, który w ostatnich tygodniach siedział na ławce, ale zabrakło w nim młodych graczy.

Początek meczu - tak jak można było się tego spodziewać - należał do Arsenalu. Jednak nie była to nawałnica tak jak w pojedynku z Manchesterem City. W pierwszej połowie gole nie padły, ale po zmianie stron już tak.

W 54. minucie Denilson spowodował rzut karny i Pawie nieoczekiwanie stanęły przed szansą wyjścia na prowadzenie. Do piłki podszedł Robert Snodgrass i chociaż Szczęsny miał futbolówkę na ręce to jednak ta wpadła do siatki gospodarzy.

Goście mogli prowadzić 2:0, ale fantastycznym refleksem po strzale Lucciano Becchio popisał się polski bramkarz. Wenger po stracie gola zaczął dokonywać zmian. Na murawie zameldowali się gracze pierwszego składu Cesc Fabregas i Theo Walcott.

Wynik jednak nie ulegał zmianie. Mijały minuty, a Arsenal wciąż była poza burtą Pucharu Anglii. Wydawało się, że Leeds sprawi sporą sensację. W 89. minucie Walcott został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Fabregas zmylił Kaspera Schmeichela i był remis 1:1.

Takim też wynikiem zakończył się ten pojedynek. W Pucharze Anglii nie ma dogrywek w pierwszych meczach, więc zostanie rozegrany drugi mecz - tym razem na obiekcie Leeds.

Arsenal Londyn - Leeds United 1:1 (0:0)
0:1 - Snodgrass (k.) 54'
1:1 - Fabregas (k.) 90'

Arsenal: Szczęsny - Eboue, Djourou, Squillaci, Gibbs, Rosicky (79' Vela), Denilson, Song (59' Fabregas), Arszawin, Bendtner, Chamakh (68' Walcott).

Leeds: Schmeichel - Connolly, Bruce, O'Brien, Parker, Watt (76' Bromby), Howson, Johnson, Gradel (90' Hughes), Snodgrass, Becchio (85' Somma).

Żółte kartki: Rosicky, Denilson (Arsenal) oraz Parker, Howson (Leeds).

Sędzia: Phil Dowd.

Wyrównujący gola Fabregasa:

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)