Puchar Anglii: Chelsea - Ipswich 7:0!

W szampańskich humorach kończyli mecz piłkarze Chelsea Londyn. Po dwóch miesiącach rozczarowań mogą się uśmiechnąć. W niedzielnym meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii pokonali Ipswich Town aż 7:0. Zawiódł za to Manchester City, który nie zdołał pokonać Leicester City.
Bartosz Zimkowski

Coraz większy bat wisi nad Carlo Ancelottim. Chociaż w ostatnim czasie The Blues grali niemal co trzy dni, to Włoch wystawił w większości swoich najlepszych zawodników. Nie dał im odpocząć, ponieważ nie chciał kolejnej wpadki swojej drużyny. I nie było takiej.

Mimo to kibice na Stamford Bridge na pierwszą bramkę musieli czekać ponad dwa kwadranse. Kiedy już doczekali się to w ciągu 60 sekund gospodarze zdobyli dwie bramki. Daniel Sturridge oraz Salomon Kalou ucieszyli miejscowych. Piłkarze Chelsea mieli w sumie trzy takie zrywy w ciągu spotkania. O pierwszym już wspomnieliśmy. Drugi miał miejsce między 49., a 52. minutą. Wówczas Chelsea także zdobyła dwie bramki. Kolejny to 78. i 79. minuta. Dwie bramki zdobył Frank Lampard. Bilans uzupełniło samobójcze trafienie Edwardsa.

Zawiódł za to Manchester City. Już w 45. sekundzie stracił bramkę w pojedynku z drugoligowym Leicester City. Nowy zawodników Lisów Souleymane Bamba zanotował doskonały debiut. Joe Hart został pokonany. Jeszcze przed przerwą The Citizens prowadzili. Najpierw James Milner, a następnie Carlos Tevez zdobyli bramki. Ambitnie grające Leicester znów sprawiło niespodziankę. Andy King 26 minut przed końcem spotkania ustalił wynik meczu na 2:2. Potrzebna będzie powtórka pojedynku, która zostanie rozegrana już na City of Manchester Stadium. Warto dodać, że menedżerem Lisów jest... Sven Goran-Eriksson, były trener Man City.

Ani na minutę na boisku nie pojawił się Paweł Abbott. Polski napastnik całe spotkanie Tottenham Hotspur - Charlton Athletic przesiedział na ławce rezerwowych. Derby Londynu wygrały Koguty. W ciągu jedenastu minut zdobyły trzy gole i nie zostawiły wątpliwości kto był lepszym zespołem.