Puchar Anglii: Chelsea - Ipswich 7:0!

W szampańskich humorach kończyli mecz piłkarze Chelsea Londyn. Po dwóch miesiącach rozczarowań mogą się uśmiechnąć. W niedzielnym meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii pokonali Ipswich Town aż 7:0. Zawiódł za to Manchester City, który nie zdołał pokonać Leicester City.

Bartosz Zimkowski

Coraz większy bat wisi nad Carlo Ancelottim. Chociaż w ostatnim czasie The Blues grali niemal co trzy dni, to Włoch wystawił w większości swoich najlepszych zawodników. Nie dał im odpocząć, ponieważ nie chciał kolejnej wpadki swojej drużyny. I nie było takiej.

Mimo to kibice na Stamford Bridge na pierwszą bramkę musieli czekać ponad dwa kwadranse. Kiedy już doczekali się to w ciągu 60 sekund gospodarze zdobyli dwie bramki. Daniel Sturridge oraz Salomon Kalou ucieszyli miejscowych. Piłkarze Chelsea mieli w sumie trzy takie zrywy w ciągu spotkania. O pierwszym już wspomnieliśmy. Drugi miał miejsce między 49., a 52. minutą. Wówczas Chelsea także zdobyła dwie bramki. Kolejny to 78. i 79. minuta. Dwie bramki zdobył Frank Lampard. Bilans uzupełniło samobójcze trafienie Edwardsa.

Zawiódł za to Manchester City. Już w 45. sekundzie stracił bramkę w pojedynku z drugoligowym Leicester City. Nowy zawodników Lisów Souleymane Bamba zanotował doskonały debiut. Joe Hart został pokonany. Jeszcze przed przerwą The Citizens prowadzili. Najpierw James Milner, a następnie Carlos Tevez zdobyli bramki. Ambitnie grające Leicester znów sprawiło niespodziankę. Andy King 26 minut przed końcem spotkania ustalił wynik meczu na 2:2. Potrzebna będzie powtórka pojedynku, która zostanie rozegrana już na City of Manchester Stadium. Warto dodać, że menedżerem Lisów jest... Sven Goran-Eriksson, były trener Man City.

Ani na minutę na boisku nie pojawił się Paweł Abbott. Polski napastnik całe spotkanie Tottenham Hotspur - Charlton Athletic przesiedział na ławce rezerwowych. Derby Londynu wygrały Koguty. W ciągu jedenastu minut zdobyły trzy gole i nie zostawiły wątpliwości kto był lepszym zespołem.

Wyniki niedzielnych meczów 3. rundy Pucharu Anglii:

Leicester City - Manchester City 2:2 (1:2)
1:0 - Bamba 1'
1:1 - Milner 23'
1:2 - Tevez 45'
2:2 - King 64'

Manchester United - Liverpool 1:0 (1:0)
1:0 - Giggs (k.) 2'

Tottenham Hotspur - Charlton Athletic 3:0 (0:0)

7:0 - Lampard 79'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)