Premier League: Niesamowita pogoń Man Utd! Czy to jest mistrz?! (video)

Manchester United przegrywał w zaległym meczu Premier League z Blackpool już 0:2, ale ostatecznie wygrał 3:2! Dwie bramki zdobył Dimitar Berbatov, najlepszy strzelec ligi.

Bartosz Zimkowski

Fani beniaminka przecierali oczy po pierwszej połowie. Naszpikowany gwiazdami Manchester United przegrywał na stadionie Blackpool 0:2. Obie bramki stracił po stałych fragmentach gry. Najpierw mocnym strzałem głową popisał się Craig Cathcart i Edwin Van der Sar był bez szans. Tuż przed przerwą DJ Campbell tą samą częścią ciała zmusił do kapitulacji holenderskiego bramkarza.

W przerwie Sir Alex Ferguson dokonał jednej zmiany. Za Darrena Gibsona wszedł Ryan Giggs, ale Czerwone Diabły mogły stracić bramkę, gdyby nie skuteczna interwencja Rafaela Da Silvy. Szkot dokonał kolejnej zmiany. Wayne Rooney został zmieniony przez Javiera Hernandeza. 16 minut przed końcem MU zdobyło kontaktowego gola. Dimitar Berbatov wykończył podanie Darrena Fletchera. 120 sekund później był już remis. Akcję dwóch rezerwowych Giggsa i Hernandeza na bramkę zamienił ten drugi. W 88. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Berbatov. Bułgar zdobył gola na 3:2 oraz swoją 19. w sezonie. Czerwone Diabły mają teraz pięć punktów przewagi nad Arsenalem Londyn i sześć nad Manchesterem City.

***

W drugim zaległym spotkaniu Aston Villa pokonała Wigan Athletic 2:1 i awansowała na trzynaste miejsce. The Villans mogą już spać spokojnie, bowiem mają sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Otwiera ją Wigan Athletic.