Copa del Sol: Porażka Wisły Kraków z Aalesunds FK

W spotkaniu I rundy towarzyskiego Copa del Sol krakowska Wisła uległa 0:2 4. drużynie minionego sezonu norweskiej ekstraklasy, Aalesunds FK. Był to pierwszy mecz kontrolny Białej Gwiazdy w czasie przygotowań do rundy wiosennej.

Maciej Kmita

Obie bramki dla Norwegów padły w drugiej części gry. Najpierw po rzucie wolnym wykonywanym przez Michaela Barrantesa krakowianie pozostawili bez krycia Daniela Arnefjorda, który głową skierował piłkę do ich siatki. Najlepszą okazję na wyrównanie miał Wojciech Łobodziński, ale po podaniu od Andy Riosa z 11 metrów uderzył wprost w bramkarza rywali. Aalesunds podwyższyło prowadzenie w 88. minucie, kiedy szybki kontratak wykończył Pablo Herrera. Kostarykanin zrehabilitował się tym samym za niewykorzystanie rzutu karnego w 86. minucie. Jego strzał obronił wówczas Milan Jovanić.

Trener Wisły, Robert Maaskant nie mógł skorzystać z usług lekko kontuzjowanego Nourdina Boukhariego. W czasie meczu urazu kolana nabawił się natomiast Dragan Paljić.

W drugim swoim spotkaniu w ramach Pucharu Słońca wiślacy zmierzą się 30 stycznia z przegranym meczu FC Kopenhaga - Valerenga Oslo. Wówczas w zespole Białej Gwiazdy powinni wystąpić już nowi zawodnicy: Kew Jaliens, Cwetan Genkow oraz Maor Melikson.

Aalesunds FK - Wisła Kraków 2:0 (0:0)
1:0 - Arnefjord 58'
2:0 - Herrera 88'

Aalesunds FK: Grytebust - Jaager, Skagestad, Tollas Nation, Parr - Orry Larsen, Carlsen (87' Flotre), Sellin (45' Arnefjord), Barrantes (78' Ulvestad) - Fuhre, Myklebust.

Wisła Kraków: Jovanić - Czikosz, Kowalski (82' Burliga), Bunoza, Paljić (43' Branco) - Garguła, Wilk, Jirsak (64' Sobolewski) - Małecki (46' Łobodziński), Żurawski (46' Rios), Kirm.

Żółte kartki: Sellin, Parr (Aalesunds FK) oraz Paljić, Kowalski (Wisła Kraków).

Sędzia: Martin Hansson (Szwecja).