Bundesliga: Derby Nadrenii-Palatynat dla Mainz

Po raz drugi w sezonie derbowe spotkanie pomiędzy Kaiserslautern a Mainz padło łupem zespołu Thomasa Tuchela. Jedynego gola w ostatnim sobotnim pojedynku 20. kolejki zdobył Lewis Holtby.

Konrad Kostorz

Obie drużyny, które wcześniej w rundzie wiosennej w 4 meczach wywalczyły tylko jeden punkt, od pierwszej minuty na Fritz-Walter Stadion narzuciły bardzo szybkie tempo. Długo przeważały Czerwone Diabły, a brylowali Christian Tiffert i Srdjan Lakić. Co ciekawe, ten ostatni zmienił w minionym tygodniu barwy klubowe i od nowego sezonu występować będzie w VfL Wolfsburg.

W 23. minucie Andreas Ivanschitz wycofał piłkę spod linii końcowej do Lewisa Holtby'ego, który zwiódł obrońcę i uderzając z powietrza trafił w prawy róg bramki Tobiasa Sippela. Gospodarze najbliżej szczęścia przed przerwą byli w 33. minucie, gdy strzał Thanosa Petsosa końcem palcem zbił Heinz Mueller.

Druga połowa rozpoczęła się od błędu defensywy Lautern i wyśmienitej szansy Andre Schurrle. Reprezentant Niemiec uderzył jednak zbyt lekko i w sposób sygnalizowany i Sippel bez trudu złapał piłkę. Beniaminek niesiony dopingiem kibiców próbował wyrównać, ale wszystkie wrzutki w pole karne padały łupem Muellera. Tymczasem w 80. minucie Petar Slisković odważną akcją niemal podwyższył na 2:0.

W 86. minucie na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Lakić. Strzał był mocny i nie do obrony dla golkipera Bruchweg-Boys, ale trafił jedynie w słupek jego bramki! Piłkarzom Thomasa Tuchela udało się utrzymać wygraną do końcowego gwizdka, dzięki czemu powrócili na 4. miejsce w tabeli i zrównali się punktami z Bayernem. Kaiserslautern, zajmujące 13. pozycję, czeka natomiast walka o utrzymanie.

FC Kaiserslautern - FSV Mainz 0:1 (0:1)
0:1 - Holtby 23'

FCK: Sippel - Dick, Amedick, Rodnei, Jessen - Kirch, De Wit (78' Amri), Petsos (69' Moravek), Tiffert - Lakić, Hoffer (69' Nemec).

FSV: Mueller - Zabavnik, Bungert, Noveski, Fuchs - Caligiuri, Fathi, Ivanschitz (89' Kirchhof) - Holtby (73' Slisković) - Szalai (12' Risse), Schurrle.

Żółta kartka: Dick (FCK).

Sędzia: Wolfgang Stark.

Widzów: 49 000.