Ligue 1: Męczarnie mistrza z outsiderem

Pojedynek dwóch drużyn ze ścisłej czołówki tabeli Ligue 1 - Stade Rennes i Paris Saint Germain zakończył się zwycięstwem gospodarzy. W sobotę cenne trzy punkty wywalczyli też m.in. piłkarze Olympique Marsylia i AS Saint Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Po remisie z AS Monaco w 21. kolejce w sobotę piłkarze Olympique Marsylia ponownie rozczarowali. Mistrz Francji zmierzył się z najsłabszą drużyną Ligue 1 - AC Arles i zaskakująco męczył się, ostatecznie odnosząc skromne zwycięstwo. Jedynego gola po akcji Lucho Gonzaleza i Brandao strzelił Andre-Pierre Gignac. Choć Marsylczycy dopisali do dorobku cenne trzy punkty, po końcowym gwizdku sędziego pożegnały ich gwizdy. Przede wszystkim znów nie mieli pomysłu na grę w ofensywie i zagrali nieskutecznie.

Emmanuel Riviere zapewnił AS Saint Etienne zwycięstwo w starciu z Montpellier. 20-letni napastnik w 12. minucie otworzył rezultat spotkania wykorzystując długie podanie Loica Perrina po którym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Przed przerwą podwyższył rezultat na 2:0, niepilnowany w polu karnym otrzymał piłkę od Laurenta Batllesa i skierował futbolówkę do pustej bramki. W drugiej połowie gracze Montpellier uzyskali przewagę, ale nie zdołali wywalczyć choćby jednego punktu. Jedynego gola dla gospodarzy w końcówce strzelił rezerwowy Jonas Martin.

Po kompromitującej porażce 1:5 z FC Sochaux i klęsce w Pucharze Francji z drugoligowym Reims podnieśli się piłkarze Stade Rennes. Podopieczni Frederica Antonettiego pokonali wicelidera - Paris Saint Germain 1:0. Przez 90 minut zawodnicy obu klubów stoczyli zaciętą walkę, a o końcowym rezultacie zadecydowała jedna akcja z pierwszej części gry. Yacine Brahimi przed polem karnym PSG minął obrońcę i precyzyjnie uderzył na bramkę, Apoula Edel nie zdołał skutecznie interweniować. Idealną okazję do wyrównania w 90. minucie miał Nene, ale jego mocny strzał świetnie obronił Nicolas Douchez. Obecnie Rennes i PSG tracą do lidera - Lille OSC 4 punkty, zespół Ludovica Obraniaka w niedzielę zmierzy się z AJ Auxerre.