Ligowe zwycięstwo SC Braga po najszybszym golu w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W jedynym sobotnim spotkaniu 18. kolejki portugalskiej ekstraklasy rywal Lecha Poznań w 1/16 finału Ligi Europejskiej, SC Braga pokonał 2:1 na wyjeździe Maritimo.

Już w 21. sekundzie meczu prowadzenie Bradze dał Helder Barbosa. To najszybsza bramka zdobyta w tym sezonie na portugalskich boiskach. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. W 4. minucie do wyrównania doprowadził Kaba Diawara. Zwycięskiego gola dla Arsenalitas w 65. minucie gry zdobył uderzeniem głową Custodio.

Przynajmniej do niedzielnych spotkań Braga zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli, gwarantujące start w Lidze Europejskiej. Po zakończeniu kolejki może jednak spaść na 7. pozycję, jeśli swoje spotkania wygrają Nacional i Uniao Leira.

Przed zaplanowanym na 17 lutego pierwszym meczem z Lechem SC Braga zagra jeszcze tylko jedno spotkanie. W przyszły weekend podejmie na Estadio AXA lidera Liga Sagres, FC Porto.